Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan tanul egyedül...

Ki hogyan tanul egyedül nyelveket?

Figyelt kérdés

Szeretnék nyelveket tanulni önállóan itthon, de sajnos az időbeosztásom elég változó az Egyetem miatt, illetve a pénztárcám sem engedne meg magának magántanárokat, illetve nyelvtanfolyamokat. :) Ki hogyan kezdett bele egy olyan nyelvbe amit előtte nem tanult, tehát a 0-ról kezdi el? Nyelvkönyveket kezdjek tanulni? Mindenki mondja hogy nézzek filmeket, de ha filmeket nézek olyan nyelven amin egy szót nem tudok azzal szerintem nem sokat érek, igaz hogy pl. az angol tudásom ezzel szoktam néha felfrissíteni, de az teljesen más.

Előre is köszönöm a segítségeket! :)



2016. jan. 19. 23:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Amikor új nyelvet kezdek tanulni, mindig az Assimil tanfolyamait választom kezdésnek. Amikor végeztem vele általában elkezdek egyszerűbb könyveket olvasni újságokat nézegetni és egyre nehezítem a szövegeket.
2016. jan. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok városban van olyan lehetőség, hogy külföldiek összejönnek a helyiekkel egy kocsmában és így segítik a saját nyelvükön tanulókat a gyakorlásban. ennek kell utána nézned.


A hangoskönyveket és a filmeket tudod csinálni egyedül is.


Egy filmet amúgy kb. 20x kell megnézni hogy eredménye is legyen. Hangoskönyvet meg ahányszor és ahol csak tudod hallgatni.

2016. jan. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%

Ha érdekel írj privátot.

Van egy jó könyv + online tanulás persze fizetős nem túl drága, de normális. Magántanárhoz képest...

2016. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Milyen nyelvről lenne szó?
2016. jan. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Dobd be magad a mélyvízbe, és vegyülj el az adott nyelvet beszélők társaságában. Még ha van is közös nyelvetek, ragaszkodj hozzá, hogy a te általad tanult nyelven próbáljanak kommunikálni veled.


Melyik nyelvről volna szó? (Mert lehet, hogy konkrétabbat is tudnánk mondani.)

2016. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát nagyon sok nyelv érdekel, most elsősorban spanyolra gondoltam jelenleg, de a jövőben szeretnék svéd,finn, vagy norvég közül megtanulni valamelyiket :)
2016. jan. 22. 15:06
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm pacsi kedves kérdező! :D

Spanyolul én mondjuk majd később kezdek el, most a svédre kaptam rá személyszerint nagyon (egyenest a szín 0 szintről). Nekem pl. van svéd rádió a telómon, ahol is szoktam hallgatni a kiejtést rendszeresen olyan felüdítő + pár app is segít. Neten pedig rengeteg hasznos dolgot lehet találni :)

[Franciára is vethetsz egy pillantást] :P

2016. jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Hát kérdező,

ha ez az első nyelved, akkor ne kapj bele túl sokba egyszerre....


Szóval spanyol.

Én keresnék a helyedben olyan beszélgető klubokat, ahol nyelvcserére találkoznak az emberek. Spanyolul beszélő túúristák, vendégek stb akik kíváncsiak a magyar nyelvre, és tanulásért cserébe ők is tanítanának spanyolul, meg együtt gyakorolhatnátok. Pld a [link] pinceklubjában működik is egy, Poliglot nyelvklub néven. Én ott szinte minden csütörtökön összefutottam olyannal, aki beszélt spanyolul.


De hogy mást ne mondjak, nyelvtanulós/nyelvcserés csoportok a FB-on is vannak szép számmal...

2016. jan. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Be kell maggolni.
2016. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
"maggolós" barátom, te ezt minden kérdésbe odaírod? Csak trollkodsz, ugye? :D
2016. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!