Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » CPE-re miből készüljek fel? (C2)

CPE-re miből készüljek fel? (C2)

Figyelt kérdés

Felsőfokúm már van, de kellene a C2-es szint is, mert külföldre szeretnék menni.

Eddig egy hasznosnak tűnő könyvet találtam: "Objective Proficiency".

Esetleg tud valaki ajánlani valamit?

Nagyrészt egyedül készülnék fel, de alkalmanként eljárnék valakihez, lehetőleg anyanyelvűhöz, gyakorolni a beszélgetést és persze megkérném, hogy olvassa át az írásaimat.



2016. ápr. 5. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt is van sample paper, letölthető:

[link]

CPE felkészítő könyv rengeteg van. Valamint gyakorló anyag is. Mennyit kérsz? :) A kis baj az, hogy a vizsga az idők folyamán változgatott, és így a régebbi könyveket némi kritikával kell kezelni. Ugye, hülyeségeket nem írnak, legfeljebb olyan értelemben fölöslegeset, ami neked azért nem lesz káros. Utoljára 2013-ban változott (2012-ben változott, csak 2013-ban tájékoztatták a népet? nem tudom pontosan), 2013 óta meg azért olyan sok könyv nem jelent meg. A tankönyvekben nem sok mintavizsga van, de vannak az ilyen gyűjtések, mint amit #1 belinkelt (csakhogy a net szerint az 2012-es kiadás, szóval kérdés, hogy már erre írták-e: From 2013 (the 100th anniversary of the first Proficiency exam), the exam has been revised.). Szóval tankönyv vagy vizsgatesztek mellé szerintem mindig legyen kéznél az Information for candidates.


A CPE szintre felkészüléshez anyanyelvű inkább csak beszélgetni jó. Már persze ha nem CPE szintű oktatással foglalkozó tanárról van szó.

2016. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Minél több könyvet tudsz ajánlani, annál jobb. :)

Szeretnék olyan nyelvtudást szerezni, ami közelít egy anyanyelvűéhez, szóval nem csak az a lényeg, hogy a vizsgán átmenjek, hanem, hogy tényleg olyan legyek, mint egy született amerikai. :D


Kb. olyan 10 könyvre gondoltam am. Lehet 15 is. :D

Az remélem elegendő. :D

2016. ápr. 6. 13:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem ajánlani, küldeni...

Ha megbizalmazol egy email címmel. :)


Egyébként, ugye, a link, amit adtam, oldal, azon van, mint említettem, sample is, meg lejjebb egy gyűjtés, az "Official Cambridge English preparation materials".

2016. ápr. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!