Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert kell egy gyereknek...

Miert kell egy gyereknek ennyi nyelven tudnia? Miert erolteteik a szulok?

Figyelt kérdés
Egy rokonunk egy nemet pasihoz ment hozza. Tehat a gyerek tud nemetul es magyarul. Erre rajon az angol, es a japan, amit meg csak par eve tanul. Ha megkerdezem, minek tanulsz ennyi nyelvet? Az a valasz, hogy mert nyelveket beszelni fontos! Hol fog megis japanul beszelgetni? Vagy nemetul? Az angolt ertem, oke, viszonylag alap. De a tobbi? Azt mondja, hogy a japan tolmacsokert kapkodnak, mert keves van beloluk. Hol? Magyarorszagon? :D
2016. ápr. 9. 10:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%

?? Nem értem a kérdést.


A férjem német. Én beszélem folyékonyan a németet, itt is élünk, de mi a férjemmel angolul beszélünk (amikor megismerkedtünk,nem beszéltem még németül), angolul nézünk minden filmet, angolul olvasunk,stb. - ezért a családi élet is általában angolul zajlik.

Az ő szüleinél, családjában németül, az én családomnál magyarul beszélünk (a férjem is megtanulta a magyart).


A gyerekek hozzánk angolul beszélnek közösen, a férjemhez németül, hozzám magyarul. Az iskolában franciát vagy olaszt vagy spanyolt választhatnak majd első nyelvnek.


Én ezt egyáltalán nem tartom furának, sőt jó - ilyen korban a gyerekek sokkal gyorsabban tanulnak nyelveket, intuitív módon.Magyarul a tudásuk is mélyebb, megalapozottabb lesz.


A japánról meg annyit, hogy nézz utána mennyit keres egy japán tolmács (millió körül mozog),és máris nem fogod csodálni. És igen, magyarországon is van rá kereset. Elég sok japán cég van, ahol vannak lehetőségek. Nem csak tolmács, de személyi titkár/nő, idegennyelvi kapcsolattartó, szaktudással kiegészítve pedig rengeteg más munka elérhető. A japán cégeknél ugyanis jellemző, hogy sok vezetőt az anyaországból helyeznek ki, így mindenképp szükség van nyelvi összeköttetésre. De egyébként is prioritás bármilyen internacionális cégnél az anyacég és a kihelyezett vállalat közötti kommunikáció, nem csak általános, hanem szakszerű szinten, valamint pl. controlling terén.

2016. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
67%
Én meg franciául, angolul és spanyolul tanulok, tisztára okosabbnak érzem magam, lehetne munkát találnom fordítóként ha van nyelvvizsgám, és talán még ha külföldiekkel találkozom a hazámban, el is tudom őket igazítani. És ha én megyek, nem okoz gondot az eligazodás sem, mert tudok olvasni és beszélni. Mi bajod van azzal, ha valaki nyelveken tanul?
2016. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
69%
A saját szellemi nyomorodról állítasz ki szegénységi bizonyítványt, ha kétségbe vonod a nyelvtudás fontosságát. :D Ennyi nyelvtudással már szakmát sem kell tudnia, ezzel is jól fog keresni. Sokkal jobban, amire neked akármikor is lehetőséged lesz. ;)
2016. ápr. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

Honnan veszed, hogy a szülők erőltetik? A mai gyerekekre ragad az angol, játékokból, videókból, szlengből, az a gyerekem is elboldogul angolul, aki életében nem tanulta szervezett formában (németes volt.) Persze a nyelvtant meg kell tanulni, bizonyos szint fölött már kell beletenni energiát, de német után már sokkal könnyebb.:-) japánt meg lehet, hogy azért is tanul, mert animerajongó, divatja van mostanság.

Teljesen igaza van a gyereknek - és a szülőknek is -, hogy több nyelv legalább középszintű ismerete hatalmas előny, ha a gyereknek ez nem túl megterhelő, csak csinálja.

2016. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
76%

Németül az apa családjával beszél gondolom.


Ritkán beszélt nyelvet mindig jó tanulni. Lehet, hogy Mo-on nem kapkodnak érte (én ebben is kételkedek), de nem kötelező itthon maradni :-)

2016. ápr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%
Igaza van az előző hozzászólóknak. A gyerek csak nyerni tud rajta. Még annyit tennék hozzá, hogy a kicsik játszva megtanulják ezeket a nyelveket, ha elég korán kezdik. Nem úgy kell elképzelni, hogy vért izzadnak a nyelvtankönyvek fölött. Nekik ez nem egy megterhelés, mert kisgyerekkorban óriási potenciál és tudásvágy van bennük. Az agyuk olyan mint a szivacs kvázi, magukba szívnak minden információt pillanatok alatt.
2016. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
8%
Mert gyerekként könnyebb nyelveket tanulni. Sajnos viszont azt már kevesebben tudják, hogy a több nyelv megzavarhatja a nyelvhasználatot. Ritka, hogy valaki 4 nyelvet tökéletesen beszéljen, gyakran alakul ki nyelvek keveredése. Persze beszélni fogja mind a négy nyelvet, de hiányozni fog az, hogy pl. mind a 4 nyelven megírjon egy esszét olyan jól, mint egy olyan akinek egy anyanyelve van és erre alapozva tanult nyelveket. Kicsit gondolkodni kellene, a te leírt esetedben a japánt feleslegesnek tartom.
2016. ápr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Hol fog németül beszélgetni? Talán az apja családjával, ha már német a pasas? :D És igen, kapkodnak a jó japán tolmácsokért, előttem már megmagyarázták, miért.


Mellesleg ez nem "ennyi nyelv", hanem négy, amiből kettőt még kicsi gyerekként tanult meg a szüleitől, tehát tulajdonképpen kettőt tanul. Ami eléggé alap. A vegyes házasságból született gyerekeknél eleve gyakori, hogy négy-öt nyelvet is beszélnek.

2016. ápr. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
83%
Nem fog tudni tökéletesen esszét írni? xD ki nem sz.rja le? Egy multi kereskedelmi vagy szolgáltató cégnél marha felesleges :D
2016. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Az apja beszel magyarul is, angolul is. A csaladdal meg ritkan talalkoznak. A nemet nem egy hasznalhato nyelv szerintem. Legalabbis tudtaommal angolt kernek mindenhol. A gyerek nagyon furcsa kiejtessel beszel magyarul. Egy angol-nemet kevere szeruvel. Ebben mi a jo...
2016. ápr. 9. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!