Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A felsőfokú nyelvvizsga...

A felsőfokú nyelvvizsga mennyivel nehezebb mint a középfokú?

Figyelt kérdés
Pont egy éve szereztem angolból középfokút, a szóbeli része 90%-os, az írásbeli része pedig pont 60%-os lett. Azóta kicsit javult az angol tudásom de nem hiszem hogy jelentősen jobb lennék. Érdemes megpróbálnom így egy felsőt ha csak itthon rágyúrok egy kicsit az írásbeli részére?

2016. ápr. 12. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha 60% lett az írásbeli, akkor nem csak kicsit kell rágyúrni a felsőfokra. A 90%-os szóbeli meg pl. a Telcnél elég könnyen megszerezhető.
2016. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
BME-s a nyelvvizsgám, az írásbelin pedig csak a levél húzta le ennyire, a többi része jóval jobban sikerült. De akkor esélytelen most egy felső?
2016. ápr. 12. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Én még most nem erőltetném. Ráadásul felsőfokon általában nehezebb műfajban kell szöveget alkotni.
2016. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is most készülök a felsőfokúra, több mint egy éve nekem is sikerült a középfokúm. Én nyelvtanból is tanultam plusszokat, illetve amit nekem mondani szoktak és persze én is észreveszem,hogy felsőfokún nagyon figyelnek a szókincsre. Sokkal nagyobb szókincs kell, a témák hasonlóak,mint középfokon, de pl. tudni kell beszélni a környezeti problémákról, fogyasztói társadalom, stb és ezekhez a témákhoz bőven kell szókincs, szóval mindenképp készülj rá!
2016. ápr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!