Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül melyik nyelvet...

Ezek közül melyik nyelvet választanátok és miért?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni, ti melyiket tanulnátok? (angol,német,olasz már megy).


Finn, norvég, spanyol, portugál, orosz, kínai, vagy francia?


2016. ápr. 13. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
A francia és a spanyol között vacillálok leginkább. Szerintem a spanyol autodidakta is menne olasz után, bár annyira nem ismerem a nyelvet, de hasonlónak tűnik. A francia kiejtés mennyire nehéz?
2016. ápr. 13. 14:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Finnországban és Norvégiában tudtommal csak a meséket szinkronizálják. Tehát kevesebb input áll rendelkezésre. Ilyen nyelvű könyveket sem nagyon láttam a boltokban. Angol és német után nem lehet olyan nehéz a norvég, de a svéd, holland sem. Ám ezeket akkor érdemes szerintem, ha tudsz olyan állást vagy ezekbe az országokba költöznél. A finn Svédországban is hivatalos és az észtekkel is valamenyire megértik egymást. Velünk nem.

Portugáliában sem szinkronizálnak, de Brazíliában igen. Nem sok ilyen állást láttam, de ha tetszik ez a nyelv, akkor mindegy.

Szerintem a spanyol, francia, kínai, orosz közül érdemes választani. Ezekhez rengeteg input érhető el.

A kínai az írást leszámítva nem valami nehéz nyelv. Tanultam. Ráadásul majdnem minden országban ott vannak a bevándorlók. Ha nem is mindnek mandarin az anyanyelve, az iskolában az a tanítás nyelve.

Oroszt is tanultam, az sem olyan nehéz, mint sokan mondják. Csak sokaknak baromi undorítóan hangoznak a szláv nyelvek. Nekem is. Viszont több szláv nyelvű országban is jártam és hasznomra vált. Ismerősen csengett sok szó. Ázsiában (pl. Mongólia, *isztán) is sokan beszélik. Erről jut eszembe, hogy a mandarint is rákényszeríti a komcsi Kína pár népre.

A francia az Európai Unió egyik munkanyelve az angol mellett. Luxemburg felé haladva rengetegen beszélik, akárcsak Afrikában, Amcsiban, Közel-Keleten. Utána könnyebb a többi újlatin nyelv is, de ez fordítva is igaz. Az angol is segít állítólag. Európában rengetegen választják 2. tanult idegennyelvnek.

A spanyol szerintem szép, dallamos. Spanyolországon kívül az egész amerikai kontinensen jelentős. Bár Európában annyira nem.

Attól függ, hol akarsz élni, mit szeretnél dolgozni és kikkel kommunikálni. Ezt csak te tudhatod. Széles körben beszélt és ritka nyelvnek is megvannak az előnyei, hátrányai.

2016. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olasz mellé már sem a spanyolt, sem a portugált nem választanám, túlságosan is hasonlóak. Ha már belevágnék egy új nyelvbe, akkor valami igazán "újat" tanulnék.

Skandináv nyelvet csak akkor tanulnék, ha valami speciális célom van vele, ami hozzá köt.

Kína túl messze van, a Európában meg a német és az angol mellé már igazán nem feltétlen kell a francia is (hacsak nincs speciális célod vele)

Ebből kifolyólag az oroszt választanám: új nyelvcsalád, rengetegen beszélik (idegen nyelvként is), egy csomó utódállamban is simán használható.

Számomra ezt mondja a logika


DE!


NE feltétlen a logika alapján válassz! És nehézség alapján se! Azt válaszd, ami tetszik! Nagyobb motivációval könnyebben, gyorsabban, élvezetesebben fog menni a nyelvtanulás! (Ha eléggé motivált vagy, NEKED nem lesz nehéz az sem, amit általában nehézségnek tartanak.)

2016. ápr. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a finn nem tetszik. Nehéz is és kevesen beszélik. Valóban alig lehet szinten tartani. Norvégia túl hideg és a kaja sem ízlik. Drága is. Portugál közömbös. A kínaiakat és Kínát nem kedvelem és beszél angolul, aki idejön és számít. Az oroszokat se nagyon kedvelem, de Belső-Ázsia mindig is érdekelt és ott hasznos. A szlávok is körülvesznek minket. Nálunk a gimiben spanyolt vagy franciát lehet 2. élő nyelvnek választani. A spanyol felé húz a szívem, mert Peru nagyon érdekel. Sok spanyol nyelvű film van fenn a youtube-on is. A francia nyelvvel nem tudom mihez kezdenék. Szóval nekem spanyol, de az oroszt is el fogom valamikor kezdeni. A törököt is egyébként.
2016. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Magyarországon élek és itt is maradok :) csak szeretem a nyelveket és érdekelt mások véleménye :) Köszi, hogy írtatok, minden véleménynek örülök.
2016. ápr. 13. 18:40
 6/6 SzalaiRita válasza:

Mindenképp azt válaszd, amelyik leginkább érdekel, amelyikben motivált vagy.


Egyedül, vagy magántanárral, esetleg nyelviskolában tanulnál?


Érdekes lehet a turizmusban itthon az orosz, a Balaton környékén sok helyen látni orosz feliratokat is. A kínaival, ha majd már jól megy, szerintem nagyon sokat kereshetsz fordítási munkákkal.


Az én szerelmem a spanyol (az olasz mellett): a kultúra miatt, az emberek állandóan mosolyognak, kedvesek és nagyon lazák. Tényleg sok helyen tudnád használni.


De azt válaszd, amelyik Téged a legjobban érdekel! :)

2016. ápr. 14. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!