Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 4 hónap alatt, ha munka...

4 hónap alatt, ha munka mellett megtanulok napi 20 szót németül, plusz heti kétszer két-három órát veszek magántanárnál, meg tudok majd szólalni majd valamennyire németül?

Figyelt kérdés
Nem kell jól beszélnem, csak nagyjából érteni, ha mondanak valamit, és válaszolni, vagy legalább megértetni magam. Augusztusban megyek ki Németországba dolgozni. Barátom azt mondta, ne görcsöljek, ha látják, hogy hogy nagyjából értem a nyelvet, tehát tudok kommunikálni, akkor nem lesz gond. Kemény tanulás mellett lehetséges?

2016. ápr. 18. 03:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

NEM, a nyelvtanulás NEM napi 20 szó megtanulása, emellett a nyelvtannal is kell foglalkozni, mert ha csak a szvakat rakod egymás mellé, az nem beszéd.

Amit te akarsz, az nem kemény tanulás, hanem értelmetlen idöpocsékolás.

Eleve szavakat nem igazán lehet önmagukban tanulni, szövegösszefüggés nélküül nem marad meg a fejeben, használni meg végképp nem fogod tudni.


Ahhoz, hogy meg tudj szólalni, rengeteg eredeti szöveget kell hallgatni és sokat kell beszélni. Meg naponta legalánn egy órát komolyan foglalkozni a tanulással - és itt föként a beszédértést és magát a beszédet értve ez alatt.

2016. ápr. 18. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Tényleg nem lenne hasznos csak szavakat magolni - ha nem használod, úgyis elfelejted.

Heti 2*2 óra tanár mellett inkább vegyél elő egy beszélgetős könyvet - pl. az 1000 kérdés 1000 választ. Utálom azt a sorozatot, de hasznos: abban van szókincs is, rövid összefüggő szövegek válaszokként különféle kérdésekre, amik nem igazán függnek össze, tehát bármikor előveheted, ha van egy kis időd, és elrakhatod, ha nincs, később meg folytathatod minden további nélkül)

2016. ápr. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez 2600 szó, ami az alapszókincset már lefedi (a hétköznapi beszédben ennél többet nem is nagyon használnak). A nyelvtan terén majd a tanárod segít. Szerintem egy kezdetleges nyelvtudás elérhető. Beszélsz már valamilyen nyelvet?
2016. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm!

Pontosan a nyelvtan miatt írtam oda, hogy nyelvtanárhoz is járni fogok.

Tehát akkor reális lehet.

Egyébként nem vagyok teljesen kezdő, általánosban tanultam, és amikor hallok valamit, akkor eszembe jut és megértem, de ezeket fel kell elevenítenem.

2016. ápr. 18. 10:25
 5/11 A kérdező kommentje:
Első: Másfél-két órát szoktam tanulni, és de. Megmaradnak a szavak. Van egy jó módszerem rá, és az a lényeg, hogy át kell ismételni nap végén is, amit mondjuk reggel megtanulok. Lehet, hogy te elfelejted, de nekem érdekes így megmarad. Egyébként nézek német nyelven filmeket is.
2016. ápr. 18. 10:28
 6/11 A kérdező kommentje:
Második. Ez is jó ötlet, de biztosra akarok menni, szerintem a tanárral nem veszítek semmit. Viszont kell a szókincs is. Majd váltogatom, valahogy megoldom. Köszönöm!
2016. ápr. 18. 10:30
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: (Lemaradt) Angolul egy kicsit beszélek, de csak alapszinten azt is.
2016. ápr. 18. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö vagyok: az elfelejted a szavakat kitételt arra értettem, ha csak önmagában tanulod öket és nem összefüggésekben.


Azt egyáltalán nem írtad, hoyg filmeket is tudsz nézni - az ugyanis sokkal többet ér, mint minden más a beszélt nylev megértéséhez. Hacsak lehet, felírat nélkül nézd, és csak hallgasd a beszéd dallamát, ritmusát, mert az az, ami élesben a legnagyobb gondot okozza!

2016. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok: egyáltalán nem akartalak "lebeszélni" a tanárról, a tanár MELLETT javasoltam a könyvet - abban pedig tematikusan össze van válogatva egy csomó szó és kifejezés is.

De az az érzésem, te csak megerősítést szeretnél kapni, mert már úgyis eldöntötted, hogy fogod csinálni. Csináld úgy, ahogy neked megfelel! Ha 4 hónapig napi szinten foglalkozol vele, veleminek csak meg kell ragadnia:)

2016. ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

ma 11:34


Nos, igazából két filmet töltöttem le német nyelven, amiket szeretek, gondoltam azt nézem vakulásig, vagy amíg már kívülről nem tudom a szövegét. Nem tudom mennyire jó megközelítés ez, de gondoltam, ha már egy idegen nyelvű film szövegét tudom, az csak ér valamit. Vagy több félét is nézzek?

2016. ápr. 18. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!