Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek? Folyton elfelejtem...

Mit tegyek? Folyton elfelejtem az angol szavakat.

Figyelt kérdés
Angolon töbször írunk szódolgozatot és megtanulom rendesen a szavakat és minden dogám ötös, de egy hét múlva elfelejtem.Amikor szövegértést csinálok a többiek megértenek belőle 50 szót én meg tizet. Hogyan tanuljam meg úgy a szavakat, hogy ne felejtsem el?

2016. ápr. 19. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy lehetne javítani, hogy lasabban tanulsz: Azaz a szótanulás közben picit átgondolod a szavakat, megpróbálod valamihez kötni, esetleg átgondolod, miért is jelenti az a szó azt amit.

Ha tanultál más idegen nyelvet is, akkor keress analógiát a két nyelv között, pl. a német és az angol között van jónéhány.

Igaz, ezek felismerése nem mindig egyszerű, vagy későn veszi észre az ember, de a lényeg, hogy valamihez kötni kell a kifejezéseket, szavakat.


Amúgy a memorizálás telintetében sem könnyű a szótanulás: Egy régebbi kutatás során megállapították, ahhoz hogy egy szó stabilan a hosszútávú memóriába rögzüljön, mintegy 70-szer kell találkoznia az illetőnek az adott szóval, különböző körülmények között.


Tehát lényegében ebből látjuk azt, hogy az ismétlésnek is óriási szerepe van, amit többé-kevésbé szoktak hangoztatni.

2016. ápr. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2016. ápr. 20. 17:42
 3/5 anonim ***** válasza:

targyi szavakat egyszeru, mert amit a lakasban latsz, azt mind felcimkezed, es mikor ranezel a targyra latni fogod az angol nevet, amit akkor hangosan kiolvasol, konnyebben rogzul ha hallod is magad, mintha csak neman elolvasod a szot


igei szavakat pedig ugy hogy mondatokat csinalsz veluk, lehetoleg szemelyes mondatokat, olyat amiknek szamodra jelentese van


pl. buy - vasarolni - my mom always buys me turo rudi

run - my brother runs like a monkey... mittomen


(persze ha ennel komolyabb szinten vagy akkor annak fenyeben kicsit komolyabb mondatokat csinalsz, de nem kell tulkomplikalni :)

2016. ápr. 21. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Magolni, magolni, magolni.
2016. ápr. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Dave092 ***** válasza:
Nézz utána az Anki programnak és használd :)
2016. ápr. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!