Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német, francia vagy japán...

Német, francia vagy japán nyelvet válasszam második nyelvnek?

Figyelt kérdés
Személyes tapasztalatokra és véleményekre is kíváncsi vagyok,és arra ki melyiket javasolja.

2016. ápr. 20. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

A jövőbeni terveidtől függ.

Ha maradsz itt a környéken, akkor a némettel többet találkozol.

Én speciel utálom, ezért franciára szavazok.

A japán itt nem kell.

2016. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

A terveidtől függ.

Én a franciát választanám.

Japánt csak akkor, ha ott szeretnék élni.

2016. ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%
Ha az első nyelved az angol, akkor a német alapjai szerintem könnyen megtanulhatók (én is most kezdtem, bár én már 20 vagyok). Franciát középsuliban tanultam, de utáltam, így nem is maradt meg belőle kb. semmi. Nekem nagyon bonyolult volt, főleg így, hogy egyáltalán nem érdekelt a dolog. A japán pedig, ahogy már előttem is írták, itthon annyira nem hasznosítható. Négy év középsulis tanulás nem elég arra, hogy megtanulj rendesen, viszont a másik kettőnél, ha jó tanárod van, még egy érettségi vagy nyelvvizsga is összejöhet.
2016. ápr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 murakami ***** válasza:

A japán nyelv nem nehéz a magyaroknak. A japán nyelvtan, és a magyar nyelvtan nagyon hasonló. Ha érdekel a japán nyelv, nézd meg ezt.


Dekiru - YouTube (Japán Alapítvány Budapest)

Dekiru L01A 「~は~です」

https://www.youtube.com/watch?v=fQ6B4KZQurs&list=PLPpzOhcxrj..


Japán nyelvleckek magyaroknak - YouTube

https://www.youtube.com/channel/UCrN6cSmzwfwPGWDKJs3uJ8A


Nihongo Starter

[link]


Erin's Challenge! I can speak Japanese. | The Japan Foundation

[link]


MARUGOTO Plus

[link]


J-LEARNING.COM : Learn Japanese On Line

[link]


NHK World やさしい日本語

[link]


Tsukuba University Japanese e-Learning 筑波日本語eラーニング

[link]


Osaka University Self Learning Contents. 大阪大学 日本語独習コンテンツ

[link]


Tokyo University of Foreign Affairs JPLang

[link]


アニメ・マンガの日本語 Japanese in Anime & Manga

[link]


Learn Japanese | Tae Kim's Guide to Learning Japanese

[link]


【Community】

Tanuljunk Japánul!

[link]


日本語 The.Nihongo.Learning.Community

[link]


Self-directed Japanese Learners in Central Europe. 中東欧の自律的日本語学習者たち

[link]

2016. ápr. 22. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Apum japán. Itt Európában alig használja valamire a nyelvet. Animét nem néz, japán cégnél nem akar dolgozni (nagypapa kikészült tőle), turistát nem vezet, japán nyelv tanítását nem vállal. Rokonnal beszél csak.

Ha őt kérdeznéd, akkor német vagy francia. Munkától, országtól függ. Az angol kötelező. Ezek után mindegy már mit tanulsz.

Egyébként a japán nyelv nem nagyon nehéz a magyaroknak és akcentus is alig van. Fordítva már más. A japánból hiányoznak magyar hangok. Félig honfitársam (?) linkét nézd át, hogy tetszik e a japán nyelv és gondolkozz mire tudod használni.

2016. ápr. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!