Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha az informatikával szeretnék...

Ha az informatikával szeretnék foglalkozni, akkor megéri koreaiul tanulni?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy előnyt jelent az informatikában.

2016. ápr. 24. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

Valami előnyt minden jelent, az is, ha tudod fejből Lincoln gettysburgi beszédét. Némi előnyt biztos jelent az informatikában, ha tudsz koreaiul - több előnyt, mint Lincoln, de sokkal kevesebbet, mintha azt a magas szintű nyelvtudás megszerzéséhez szükséges több ezer órányi időt mondjuk új programnyelvek megtanulására vagy egyszerűen csak több munkatapasztalat megszerzésére fordítanád.


Angolul meg, gondolom, már C2-es szinten tudsz, mert ha nem, akkor nem egyszerűen luxus, hanem totálisan felesleges bármi más nyelvtanulással foglalkoznod informatikai szempontból.

2016. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Informatikus vagyok, és őszintén megmondom, egy esetre sem emlékszem, amikor koreai szöveggel találkoztam volna munkám során, pedig foglalkoztam már pár platformmal. Informatika nyelve az angol, mindenki beszéli ezt, legyen szó indiai, kínai vagy épp koreai fejlesztőről. Persze, ha mondjuk Samsungnál akarsz dolgozni, akkor lehet előnyt jelent, bár nekik speciel Lengyelországban van egy komoly R&D központjuk:)
2016. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges. Több ezer óra tanulás és mivel nagyon távol beszélik tőlünk, valószínű használható tudásod sem nagyon lehetne, viszont hobbinak biztos jó.
2016. máj. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!