Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvet ajánlotok az...

Milyen könyvet ajánlotok az angol nyelvtani részének elsajátításához?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy sokan ajánlják a Dohár Péter - Kis angol nyelvtan című könyvét. Szerintetek alkalmas rá hogy valaki el tudja kezdeni egészen az alapoktól?
2016. máj. 3. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Az nem alapoktól való. [link]
2016. máj. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudsz semmit angolul és így akarsz magában angol nyelvtant tanulni? Vagy tudsz valamennyire és csak a nyelvtanoddal van baj?

Azért kérdem (mert nem mindegy), mert nyelvtant magában tanulni elég furi ötlet, és mivel nagyon száraz, bele is lehet unni hamar. Másfelől meg nyelvtant magában tanulni olyasféle dolog, mintha odaadnák a telefonkönyv (van még olyan? :) ) 16 oldalát, hogy na, holnap ezt mondd fel.

Én amúgy a drill híve vagyok, tehát gyakorlás gyakorlás hátán. Valamennyi gyakorlás van a fentebb ajánlott Oxfordban is, aztán szintén magyar alapokon Németh Katalin Angol Nyelvtanában, van egy Németh Anikó Angol Nyelvtan is tesztekkel, de annyi van a Murphyben is: [link]

Hasonlóan nyelvtani pontokba szedve gyakorlatok, de több, találhatók Thomson-Martinetnek két kötetes Exercise-ban, valamint elég sok van egy Stanley fedőnevű kiadványsorozatban.

Ha magában szárazon magyarul akarsz angol nyelvtant olvasni, akkor az említetteken kívül még Magyarics: Gyakorlati angol nyelvta,n Kovács-Lázár-Merrick: A-Z angol nyelvtan, Balaskó: Angol nyelvtan mindenkinek.

Egyébként Dohárt is meg lehet próbálni, ha csak rendszerezni kellene a tudottnak hitt dolgokat, főleg, mert a neten alighanem fellelhető, mint említettekből némelyik másik is. Persze lehet, hogy a többiek meg csak antikvárban.

Nyelvtant tekintve még igen jók a címben az Usage szóval büszkélkedő könyvek, például Swan, de ez nyilván angolul magyaráz.

Szóljál, ha mindezeken túl vagy. :)

2016. máj. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

[link]


Én ezt a könyvet ajánlom otthoni tanulásra, szerintem nagyon jó, érdemes az oldalukat is megnézni

2016. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

A tanároknak illetve saját magamnak köszönhetően a nyelvtannal kissé hadilábon állok. Mióta befejeztem az iskolát az óta igen csak gyarapodott a szókincsem viszont mind, hiába ha nyelvtanilag nem vagyok teljesen képben. Éppen ezért merült fel a kérdés hogy mi az, amit egészen az alapoktól tudtok ajánlani. :)

2016. máj. 4. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!