Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Minden germán nyelv hasonlít...

Minden germán nyelv hasonlít egymásra?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy szeretnék egy másik nyelvet tanulni angol mellett. Az oroszon és francián gondolkodtam, de végül csak mindig visszatérek oda, hogy szeretem a német nyelv hangzását, a német nyelvű országokat, de egyszerűen képtelen vagyok megtanulni magát a német nyelvet. Egyszerűen becsavarodok tőle, pedig nem ma kezdtem a tanulását. Na meg persze (bár tudom, néhány kommentelő azt fogja mondani nem létezik ilyen, de) azt hiszem egyszerűen nincs nyelvérzékem. Igazából az angol is mondhatjuk, hogy csak megyeget, középszintű nyelvvizsgám van belőle. Ezek miatt sem merek bele kezdeni a franciába, oroszba, csak rossz tapasztalataim vannak. Szóval végülis az lenne a fő kérdésem, hogy van-e olyan germán (skandináv) nyelv, ami hangzásilag hajaz a németre (bár mondjuk egy időben az angolt és németet sem tudtam megkülönböztetni hallás után), de a nyelvtana inkább angolosabb?
2016. máj. 6. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak a dánhoz tudok hozzászólni, ahhoz képest a német kismiska, én nem ajánlanám. A svéd állítólag egy fokkal jobb választás, de személyes tapasztalatom nincs róla.
2016. máj. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na, varjal.. ha egy idoben nem tudtad megkulonboztetni a nemetet es az angolt akkor ott a hatterben valami difi van, ami tenyleg blokkol teged. Ezt elobb szerintem fel kene tarni, mert addig csak rossz elmenyeid lesznek es megutalod a nyelveket.
2016. máj. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az lehet attól is, hogy nem beszélte még egyik nyelvet sem. De ha ez nem kezdő korodban volt, akkor egyetértek az előzővel.
2016. máj. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A holland kb. majdnem angol-német keveréknyelv. A nyelvtanáról azt tudom,hogy annyiban könnyebb a németnél,hogy nincs meg benne a der,die,das szenvedés.
2016. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!