Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvtanulás? (többi lent)

Asamii kérdése:

Japán nyelvtanulás? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék megtanulni japánul. Ehhez mit ajánlatokat? Valamilyen tanfolyamot vagy esetleg érdemes egy egyetem japán szakára jelentkezni? 😊

2016. máj. 20. 09:44
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Attól függ, mi a célod vele. Ha tolmács, idegenvezető, japán cég helyi összekötője stb.akarsz lenni, megcélozhatod a japán szakot. Ha csak tudni szeretnéd, akkor inkább tanfolyam, magánórák, önálló tanulás az interneten stb.
2016. máj. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazából mind a kettő 😊 tudni is szeretném, és valami hasonló területén szeretnék dolgozni. 😊
2016. máj. 21. 07:26
 3/8 anonim válasza:

Én az egyik barátnőmtől kaptam egy ,,15 perc Japán" nyelvkönyvet és itthon tanulom hobbi szinten, amíg nem vehetem fel második nyelvnek. Szerintem próbálkozásnak jó. Plusz hozzá párosítom az internetet, hogy mégjobban bővitsem a tudásom. :D

Addig amíg nem látsz nagy lehetőséget addig szerintem próbálhatod könyvel és internettel.

Könyvek terén viszont ajánlanám még a LINGEA-tól a Japán társalgást. Szerintem az jobb is mint az én könyvem.


Remélem tudtam segíteni.

2016. máj. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A japán szakra elég nehéz bekerülni, de ne keseredj el, ha nem sikerül.


Ha bármilyen használható szakmát tanulsz, és mellé a japánt, akkor is dolgozhatsz japán cégnél, vagy akár Japánban is. A legtöbb mérnöki szak ilyen, műszaki egyetemeken japán ösztöndíjak is vannak. De jogi tanácsadó vagy könyvelő is lehetsz nemzetközi cégnél. Minél fontosabb dolgokban döntesz, annál inkább örülni fognak, ha a saját nyelvükön is szót értenek veled :).


Szóval a japán szak nem az egyetlen, és nem is biztos, hogy a legjobb módja, hogy japánokkal, esetleg Japánban dolgozz.

2016. máj. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen. 😃
2016. máj. 21. 09:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek 😊 a lényeg, hogy megtanuljam a nyelvet, nem baj ha nem végzem el a japán szakot.😊
2016. máj. 21. 09:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Én igazából nagyon nem ajánlanám az ilyen utazás elött tökéletes napi x perces könyveket, se a társalgásiakat.

Ha igazán komolyan gondolod, akkor töltsd le a Dekirut. Ha tudsz angolul, akkor mellé a Minna no Nihongo-t is. (Utóbbi van angolul és teljesen japánul is, ha először a japánt találod meg, ne csüggedj, van angol is!)

Ezekből azért már szép szintet el lehet érni.

Továbbá nézz youtube videókat, animéket japán hanggal és valamilyen felirattal. Ajánlom még a Memrise appot is, nagyon hasznos japánból.

Ha pesti vagy, akkor pedig megérné ellátogatnod a japán könyvtárba (Oktogonnál), ott rengeteg hasznos anyag van. Ha nem a közelben élsz, akkor érdemesebb leszedni netről és kinyomtatni, mert csak két hétre kölcsönözhetsz ki.

A japán szakot nem ajánlom, ott nem arra fognak menni, h te elsődlegesen azt megtanuld, hanem minden másra. (Kultúra történelem nyelvi cuccok gazdaság más országok stb) Ezért sokkal jobb a magántanár vagy egy tanfolyam.

(Ha pesti vagy, szivesen segitek neked könyvtáros dologba is és tanfolyam, magántanár területén is tapasztalt vagyok. :) )

Ezek az én tippeim, remélem segítettem :)

2016. máj. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 😊 sajnos hátrányban vagyok, mert szerbiai vagyok 😊 és itt kevesebb lehetőség van. 😊
2016. máj. 21. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!