Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam...

Melyik nyelvvizsgát válasszam (angol), ha. (többi lent)?

Figyelt kérdés

- A nyelvvizsgát 2016 decemberéig kell megszereznem(lehetőség szerint már decemberben a kezemben figyeljen a bizonyítvány)

- nem az utolsó pillanatra akarom hagyni (tehát nem nov. 30n akarok menni első alkalommal,hanem mondjuk nyár végén...)

- fogalmazásban úgy gondolom, jó vagyok

- viszont a fordítást egyik nyelvről a másikra kihagynám (mi van, ha angolul értem,de magyarul rosszul fogalmazom meg? ha meg nem tök ugyanazt fogalmazom meg, akkor nemjó...)


2016. máj. 23. 01:23
 1/4 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy középfokról van szó.
2016. máj. 23. 01:23
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Csak egynyelvű nyelvvizsgán van fordítás. Úgyhogy mindenkèppen kètnyelvűre menj.

A nyelvvizsgabizit legalább egy hónap mire megkapod a nselvcizsgát követően. Inkább 1.5.

Èn Társalkodó nselvvizsgán voltam, aminek az írásbeli rèsze nagyon egyszerű. Szóbelije se nehèz, de kicsit szigorúan pontoznak.

Telcről azt hallottam nehèz, ott szóbelinèk egy idegen diákkal.kell beszèlned, míg a Társalkodó ès BME nyelvvizsgánál (amit inkább a Társalkodohoz tudnèl hasonlítani) egy tanárral.

A Euroexam a legkönnyebb nyelvvizsga általanosságban. Szóbelijèbe általános primitív tèmák vannak amiről mindenki tud beszèlni, de nehèzsège hogy gyorsan kell válaszolgatni a kèrdèsekre.

De szerintem nèzegesd meg mindegyik fajta nyelvvizsgának a próbafeladatlapjukat az oldalaikon ès úgy válassz, hogy neked melyik tetszik a legjobban.

Persze van mèg több fajta nyelvvizsga is mint pl Origo..stb, de èn csak ennyiről tudok vèlemènyt mondani:)

2016. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kétnyelvűn kell fordítani.

Origo-n tuti kell

2016. máj. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! TELC-en nincsen fordítás. A vizsga kezdődik 3 szövegértési feladattal, majd két nyelvtannal. Utána kell írnod egy min. 150 szavas levelet. Aztán magnó és szóbeli. Én is ezen voltam, megfizethető, és a levélen kívül kevés a buktató. Azt hiszem aug. 13-án van a következő vizsga, de mindent megtudsz a www.telc.hu oldalon. A vizsga 60%-tól sikeres (külön részenként 40%-nak is meg kell lenni). Szerintem annyira nem vészesen nehéz, és nemzetközileg elismert nyelvvizsgát kapsz :) Sok sikert.
2016. jún. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!