Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy érdemes tanulni angolt?

Hogy érdemes tanulni angolt?

Figyelt kérdés

11. osztályos, 18 éves vagyok, és szeretném minél hamarabb elsajátítani az angol nyelvet minél jobban, hogy megértsem a filmeket, tudjak beszélni angolnyelvű emberrel, tudjak mondatokat alkotni és etc.


Amit az iskolában tanítanak, az egy nagy nulla, mert semmit nem tanítanak szinte. Szeretném magamtól elsajátítani, de segítségre lenne szükségem, hogy mivel érdemes kezdeni, hány órát kell gyakorolni egy nap...?

Szeretnék a jövőben majd Amerikába költözni, és ott egy új életet kezdeni, és ezért akarom az angolt nagyon tudni, és érettségi után nyelvvizsgát tenni belőle, meg azért, mert imádom az angol nyelvet, mindig is érdekelt, csak hát az iskolai tanításra hagyatkoztam, ezért a nagyon alapszinten vagyok. A mondatalkotás sem nem megy, de szeretném orvosolni a problémákat.


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2016. máj. 23. 21:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nagy elony ha szereted, de szerintem szerezz egy tanart! O arra van kikepezve, hogy megtanitson (meg ha ez a suliban nem is latszik) kulontanarral pikpakk eljuttok valamennyire. Most jon a nyar ha csak nem bioszkemias vagy:D akkor lesz idod angolozni is;)
2016. máj. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Napi fél óra elég, ha tényleg minden nap megvan, és koncentráltan csinálod. Fogd az angolkönyvedet (a tankönyvet), kezdd el az elejétől, minden ismeretlen szót írj ki belőle, és tanuld is meg. De ne körülbelül, hanem alaposan. Tudd leírni is kapásból és hibátlanul, és a magyar alak alapján is azonnal jusson eszedbe az angol jelentés.

A párbeszédek szövegét tanuld meg fejből. A nyelvtani magyarázatoknál általában szerepelnek példamondatok, ezek alapján alkoss minél több hasonló szerkezetű mondatot. Írd le őket, és ha találsz valaki alkalmas személyt, javíttasd is ki amit írtál.

Ha már összegyűjtöttél egy alapszókincset, nézz feliratos filmeket. A magyar felirat után használd az angolt. Többször nézd meg ugyanazt, és próbálj néhány vagy több számodra érdekes kifejezést felírni, megjegyezni. Ugyanezt csinálhatod könyvekkel is. A saját gyerekem Harry Potter fanfictionöket olvas, jól szórakozik és bővíti a szókincsét. Időnként panaszkodik az angol tinik rossz helyesírására és helyenként hibás nyelvtanára.

2016. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Napi fél órával nagyon lassan fogsz haladni.

Szánj rá heti 8-10 órát és 20-21 éves korodra felsőfokra juthatsz.

2016. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokat kell maggolni. Legalább napi 50-100 szót.
2016. máj. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én 8 évig játszottam egy online játékkal ahol mindenki angolul beszélt. Mára már profi angolos vagyok, és nekem is olyan terveim vannak amiket te leírtál! :P (Am 18 vagyok énis)
2016. máj. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Elkezdtem tanulni, és már sok szót tudok. És én is játszok online játékokkal, bár mostanában hanyagolom őket, de néha leülök azért játszani. ^^
2016. máj. 29. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!