Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz vagy orosz nyelvet...

Olasz vagy orosz nyelvet tanuljak 2. nyelvként?

Figyelt kérdés

2016. máj. 29. 16:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Orosz.

Az olasz nagyon szép, de nem "hasznos". (Természetesen minden nyelv ismerete hasznos tudás, gazdaságilag nem hasznos.)

2016. máj. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 s55 ***** válasza:
100%
Sajnos olasz valóban nem a leghasznosabb, kivéve ha sokat jársz Olaszországba, esetleg oda akarsz költözni. Ugyanakkor jóval egyszerűbb, mint az orosz, amellett nagyon hasonlít a spanyolra, ami viszont elég hasznos tud lenni.
2016. máj. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Orosz
2016. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Az oroszt nyilván többen beszélik, ezért "hasznosabb". De ne csak ez alapján dönts! Ha valamelyik nyelvterülettel / kultúrával kapcsolatban konkrét céljaid vannak, akkor azt tanuld. Ha egyikkel sincs semmilyen kapcsolat, akkor azt, ami valamilyen szempontból közelebb áll hozzád (érdeklődési kör, kultúra, ország, szimpátia stb.) Mert ez ad igazi motivációt a nyelvtanulásnak. "Muszájból" meg puszta "racionalitásból" sokkal nehezebb tanulni, mint őszinte lelkesedésből. (Ezért tanulok én 3. nyelvnek spanyol helyett olaszt. Pedig két nagyon hasonló nyelv, és nyilván a spanyolt beszélik többen. De az valahogy hidegen hagy, az olaszt viszont imádom:))
2016. máj. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mért nullázódott le a 4-es, de én most feljebb húzom. Azt tanuld, amelyik jobban tetszik.
2016. máj. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy az olasz nem hasznos, egy f"szág. Az nyelv viszonylagos egyszerűsége pedig egyértelműen az olaszt erősíti az orosszal szemben.


Ugyanakkor azt is vedd figyelembe (már ha tudod), hogy a jövőben mihez is használnád.

2016. máj. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 webnyelv ***** válasza:

Attól is függ, mire kell a nyelv. Vannak pl. olasz cégek Magyarországon. Én pont hasznát veszem az olasznak. Van, amikor az orosz hasznosabb. A cél valóban az, mihez kell a nyelv.

De ha csak az a lényeg, hogy legyen egy 2. nyelved, és az első nyelved pl. angol vagy német, akkor az olaszt érdemes választani, mert angol vagy német után sokkal könnyebb az olasz, mint az orosz. Az orosz egyébként (szerintem) nehezebb, de relatív, kinek mi nehéz.


Az olasz után spanyolul, franciául lenne majd sokkal könnyebb megtanulni, az orosz után pedig a többi szláv nyelv (pl. lengyel, szlovák, horvát) menne könnyen. Olasz nyelvtudással a spanyolból is sokat megértesz, orosz nyelvtudással pedig a többi szláv nyelvből érthetsz még meg ezt-azt.

2016. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Az olasz szebb, az oroszt többen beszélik:) Nekem nem szimpatikus valamiért az orosz, és nem azért, mert ott még nem jártam, Olaszországban meg már igen, én olaszt választanám a helyedben:-)))
2022. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!