Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségi pontozás?

Emelt angol érettségi pontozás?

Figyelt kérdés

Szóval az írásbelim 105 pont lett ami 87%,

ma volt a szóbeli és eléggé elrontottam. Beszélni tudtam nagyon jól (az első feladatra nagyon jó pontokat kaptam), de a vita témánál egy olyant kaptam amit még magyarul se tudtam volna nekik elmondani (globalizáció, nem tudtam magyarul se mi ez), és angolul elmondtam hogy nem tudom, mondták akkor hogy húzzak egy új borítékot. Ez akkor póttételnek számít? Újrakezdtem az első feladattal az is ment, beszéltem róla, aztán a következő vita téma is ment már és a képes feladat is jól sikerült. Viszont akkor ha így pót tétel akkor levonják a fele pontot?

Még van e esélyem így hogy ötöst kapjak?

Hogy számítsák a pontokat?

mert akkor így a max 150 pont, és ha a legrosszabb esetben csak 5 pontot kapnák szóbelire, akkor is lenne 110 pontom, és akkor is 73%?


2016. jún. 3. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A minimum amit el kell érned, hogy érvényes legyen a szóbelid az 4 pont. Ha ezt elérted még akkor is 70% felett vagy. Az emelt angol pedig ugye 60%-tól ötös szóval nincs miért aggódnod.
2016. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A felvételi szempontjából a százaléknak van csak jelentősége és nem a jegynek. Ha minimális 4 pontot megkapod, akkor 72%-od lesz, ami 5-ös. Tehát rosszabbat nem tudsz kapni 5-ösnél. Szerintem póttételnek számít és 9 pontot biztosan elértél. De lehet, hogy többet is (amit megfeleznek)
2016. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így bűzlik! 1. Honnan tudod, hogy az első feladatra nagyon jó pontoat kaptál? Nem mondják meg a pontokat, sőt, míg bent vagy, le se pontoznak!

2. Nem húzathatnak póttételt felelet kellős közepén, amíg még be se fejezted! Ha megvan a 12%, ami 4 pont, nincs póttétel. Az pedig az első és harmadik feladatból (de már magában az elsőből is) meg kell, hogy legyen, ha egyáltalán mondtál valamit a témáról, ami 87%-os írásbelinél erősen feltételezhető. Szóval itt valami nagyon nincs a helyén!

2016. jún. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Láttam ahogy előttem írták a pontokat.

Akkor ez most póttételnek számít vagy nem?

Az első feladat még a globalizációs előtt nagyon jól ment, mindenre jól feleltem. Tehát csak a második feladatra mondtam hogy nem tudom h mi az a globalizáció és így nem tudnák vele vitatkozni, és akkor mondták hogy húzhatok másik borítékot, így újrakezdtem az egészet.

2016. jún. 3. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:
Póttételnek számít, de ez így szabálytalan, meg is fellebbezheted. Furcsállom, hogy úgy írták a pontokat, hogy te azt láttad, de az nem a végleges pontozás, hiszen azt még megvitatják. De ha abból megvolt a 4 pont, akkor nem húzathattak póttételt. Az egyéni pontozólapok ezt bizonyíthatják, már akkor persze, ha nem hamisították meg őket. Ezt viszont te nem tudnád bizonyítani.
2016. jún. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!