Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi időt vesz igénybe ha...

Mennyi időt vesz igénybe ha meg akarok tanulni rendesen angolul?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok 8-adikos,és igaz tanulunk angolt...és el keztem járni pár hete angol tanárhoz is, de meg szeretnék tanulni 9. végéig tanulni elég jól beszélni a nyelvet,lehetséges ez?
2010. ápr. 12. 14:13
1 2
 1/12 anonim válasza:
94%

persze ,hogy megértsenek téged...elég

csak szorgalmas légy!

2010. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2010. ápr. 12. 14:23
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Menj el előkészítőbe.Én is ilyenbe járok. Egy éve kb 2 szót tudtam angolból, de nyáron lehet, hogy középfokuzok.
2010. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Hát a kortól is függ énszerintem! Mert egy 10-15évesnek több ideje ban könnyvebe tanul az egy napon 2óra 16- felfelé több,de attólfüg milyenek az adottságo vagy mennyi időd van vagy vannak-e alapimereteid a nyelvből!
2010. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézz anguolol films.
2010. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
500 óra alatt lehet eljutni középfokú szintig jó módszerrel és átlagos képességekkel. Napi 1 óra tanulással, (jó módszerrel!) ez tehát 1,5 év. 15 éves korban az ember még kevésbé tud tanulni, mint később. Ennek megfelelően napi 1 óra tanulással 2-3 év a középfok. Más kérdés, hogy mit jelent "rendesen megtanulni" angolul. Átlagos képességű ember sohasem tud úgy megtanulni egy idegen nyelvet, hogy anyanyelvi beszélőnek tűnjön. Jó nyelvérzékkel is sok év lehet.
2010. ápr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

hamarosan itt a nyár, szerintem nézz körbe a nyelviskolák kínálataiban, sokan hirdetnek intenzív 4-6 hetes kurzusokat vagy akár egész nyarasakat is, simán felkészítenek a középfokú nyelvvizsgáig. Nem kell nyelvvizsgáznod, de biztosan hasznát veszed majd a középsuliban, mert erre legalább majd nem kell annyit tanulnod.. középsuliban ha emelt érettségit teszel, kapsz középfokút ingyen, mert amúgy 20-30ezer körül mozog az áruk + tanfolyam

ki tudja, talán még a felsőfokig is eljutsz idővel :)

szerintem beszéld meg a szüleiddel, biztos nem lesz ellene kifogásuk

2010. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha annyira erőlteti az angolt, akkor szánjon rá egy évet csak a nyelvre. Menjen el előkészítőbe. Egy jó suli felkészíti 0. év végére a középfokúra. Szerintem továbbtanulás előtt neki ez lenne a legjobb választás. Mikor van a beiratkozás? Ha már nem tudod megoldani, akkor nyáron végig tanuld, és még 9 alatt heté 8-10 órát, meg talán még egy nyár. Az már tuti középfok.
2010. ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, igaz hogy nem lehet 1 év alatt rendesen meg tanulni...de én nem hiszem hogy valaki nem tud meg tanulni ugy egy idegen nyelvet,hogy madjdnem ugy beszélje mint akinek anyanyelve.:)
2010. ápr. 17. 11:56
 10/12 anonim ***** válasza:

"de én nem hiszem hogy valaki nem tud meg tanulni ugy egy idegen nyelvet,hogy madjdnem ugy beszélje mint akinek anyanyelve."


A legtöbb ember 20-30 év alatt, abban a nyelvi közegben sem képes erre, ha a tanulást a gyerekkor elmúltával kezdte. Vannak nyelvzsenik, akik 3-4 év alatt megtanulnak tökéletesen egy nyelvet. A többség soha. "Majdnem" meg tudják tanulni: ez azt jelenti, hogy az adott nyelv anyanyelvi beszélői öt perc alatt kiszúrják, hogy az illető idegen. Miközben lehet, hogy sokkal szebben és választékosabban beszél, mint ők. De érződik, hogy idegen. Ismerek nem egy külföldit, akik gyönyörűen beszélnek magyarul, mintha Jókait olvasnál. De azonnal kiszúrod, hogy idegenek.

2010. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!