Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kiejtésben mi a különbség az...

Kiejtésben mi a különbség az angol you're és a your szavak között?

Figyelt kérdés

2016. jún. 12. 12:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi, de kontextusból szinte mindig kitalálható, hogy melyikről van szó.
2016. jún. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért van különbség szerintem.


A your-t inkább ilyen "o-betűsen" ejtik, míg a you're-t kicsit "u-betűsen".

Nem tudom hogy így mennyire világos, én ezt hallom mindig a sorozatokban amiket nézek.

2016. jún. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 chtt ***** válasza:

Egyformának tanítjuk őket (akárcsak a "there, they're és their"-t), de most gyorsan megnéztem a Longman kiejtési szótárban.


your _strong forms_ /jɔː yʊə/

_weak form_ /jə/ -- Learners of BrE are advised no to use the form, which is unusual in RP


you're _strong forms_ /jɔː yʊə/

_weak form_ /jə/ -- Learners of BrE are advised no to use the form, which is unusual in RP (= your)

2016. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 chtt ***** válasza:

jaj, hová tettem a szemem

a "yʊə" természetesen "jʊə"

2016. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Viszont szerintem is #4-nek van igaza. És ez nem az első eset.
2016. jún. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a there, they're és their" hármas sem egyforma.
2016. jún. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:

"Egyébként a there, they're és their" hármas sem egyforma."


Az bizony könnyen meglehet, ennek ellenére a Project (Tom Hutchinson bácsi) egyformának tanítja, és a Longman kiejtési szótárban mindhárom mellett ez látható: /ðeə/

(Talán szólni kellene J.C. Wellsnek, a Londoni Egyetem - University of London - fonetika professzorának, hogy rosszul tudja... esetleg Hutchinson bácsinak is) -- azt most hagyjuk, hogy a beszélt nyelv emberenként, tájegységenként, stb. eltérő...

2016. jún. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!