Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehetne angolosabb a...

Hogyan lehetne angolosabb a fogalmazásom/beszédem?

Figyelt kérdés

Mondjuk ilyen megfogalmazásra gondolok, "angolos" alatt:

"Christie, the Queen of Crime, is known the world over for her puzzling plots, fiendishly deceptive clues and, of course, her use of poisons."


És ami kevésbé angolos (kezdő):

"Parking is difficult".


2016. jún. 12. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Olvass eredeti angol könyveket!
2016. jún. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát szókincset kell bővíteni. Leginkább kézenfekvő lehetőség sorozatokat, filmeket nézni, esetleg angolul netezni, játszani.

Egyébként nekem az angol magántanárom azt mondta, hogy általánosságban nem szeretik csűrni-csavarni a szavakat az angol anyanyelvűek, törekedni kell az egyszerűségre (persze ezt is lehet változatosan).

Tehát ne az irodalmi nyelvezetet vedd alapul, az tök más célt szolgál, kevésbé alkalmas a hétköznapi kommunikációra.

Azért is jó az egyszerűségnél, mert 80-90%-ban nem angol anyanyelvűekkel fogsz ezen a nyelven beszélni.

2016. jún. 13. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szókincs, mint Nás Páng írja.

Meg az is igaz, hogy az angolban, mármint a nyelvben is, megvan az egyszerűsítésre való törekvés.


Szerintem nem hátrány a bonyolult mondanivalót kifejezni tudás, főleg, ha a kifejezni szeretett volna mondanivaló bonyolult.


Vannak írók könnyedebb műfajban is, akik könnyeden használják a nyelvet, mint művészi eszközt, ilyeneket kéne keresni. Kérdés, mit kedvelsz, mert akinek rózsabimbókák nyílnak a szívében, az nem fogja kedvelni az alábbi mondattal kezdődő regényt: The vibrating clangour from the four great piston engines set teeth on edge and made an intolerable assault on cringing eardrums.

2016. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)


Hát, nem biztos, hogy csak irodalmi szövegre értem ezt az angolos dolgot...

Ugyanis nyelvvizsgákon középszintet kell elérni...Célom az, hogy letegyek egy sikeres nyelvvizsgát, b2 szinten. Azonban ott szerintem nem elég az (alany)+(állítmány) tipusú mondatok,mert ezek túúúúl egyszerűek, a2-es (vagy b1 nem tudom) szintűek.

Emellett rádióbeszélgetés, film,magnó során se tőmondatokban beszélnek.(Ha úgy beszélnének, szerintem nem lenne gondom az angollal, ilyen szinten. :D )


A kérdés kifejtésében szereplő "angolosabb" mondat az egy netes oldalról van, középfokúként megjelölt szövegből.

2016. jún. 13. 13:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy az általad mértékadónak tartott szöveg "természetes" szöveg-e, vagy valaki oktatási céllal konstruálta. Ez utóbbi esetben nyilván nem minta semmi másra, mint oktatási céllal konstruált szövegre. :)

Szerintem keress egy birodalmi angol tévé vagy rádió adót, ahol néha beszélnek (értve, nem csak felolvasnak egy rövid hírt). Ilyenek szerintem műholdas szolgáltatás melléktermékeként előáshatóak, vagy neten.


Valamint, hát ingyen kevés dolog van, egy sajtótermék, "a felső végről". Valamikor vettem a Guardiant, az nem volt drága, és egy példánnyal elvoltam egy hétig (mert igazából semmi kedvem nincs hírlapot olvasni, én regénykedvelő volnék. Neten talán még van ingyen változat is ezekre.

2016. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez az egész mindig nyelvkörnyezettől függ. Magyarul is van hogy tőmondatokban beszélünk, mert az a praktikus, máskor meg összetettebb mondatokban.

A könyvolvasást nem feltétlenül 'irodalmi' szövegnek tanácsoljuk. Arra alkalmas, hogy anélkül hogy angol nyelvkörnyezetben lennél találkozhass összetett szöveggel, változatosabb szóhasználatú mondatokkal.

Én személy szerint nem javaslom a BBC tévét, rádiót, a Newsweek-et és hasonlókat, egyszerűen mert normál földi halandót ritkán érdekel amiről szó van. Ami nekem anno nagyon bejött, az a kedvenc sorozatomról olvasott résztartalmak, ill. fanfiction. Az legalább olyan téma ami érdekel és még tanulok is vele. Mondjuk a fanfictionnel vigyázni kell hogy nyelvileg és történetileg is jót találjon az ember.

Szóval keress valami indexhez, origóhoz hasonló netes újságot, meg valami olyan könyvet ami amúgy is érdekel. Ezekkel egész jól lehet haladni.

2016. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!