Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy a külföldie...

Miért van az, hogy a külföldiek nagy része jobban beszél különböző idegen nyelveken, mint a magyarok? Más módszerrel tanulnak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 15. 08:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ mit értesz különböző alatt.

Egy magyar pl nehezebben tanul meg angolul, mint egy német, vagy egy francia, ugyanis a magyar nyelvtan szinte egy európai nyelvével sem egyezik.

Egy spanyol is könnyebben tanulhat meg mondjuk olaszul, mint egy magyar.

Én azért tudtam könnyen megtanulni angolul, mert már előtte tudtam németül, és arra könnyebben rá lehetett építeni az angolt, mint a magyarra.

2016. jún. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert lusták és trehányak. A focinak is 40 év kellett.
2016. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%

Igen. Őket tanítják.


4évig tanultam egy nyelvet gimiben heti 2órában.

Nem jutottunk az első könyv végére.

5s voltam belőle de megszólalni sem tudok.

Lehet az oktatàsi rendszert szidni, de a tanár egyéni felelòssége nyilvánvaló.


Sokáig azt hittem nincs nyelvérzékem. Azóta egyéni tanulással két nyelven beszélek C1es szinten. Ez a gimis nincs közte.

2016. jún. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Mert külföldön van rendes oktatás, itt meg nincs (nem csak a nyelvre igaz ez). Szerinted azzal ma Magyarországon lehet kampányt nyerni, hogy csili-vili szuper oktatási rendszer lesz? Nem, mert nincs eredménye, hiszen eredmény majd 10-20 év múlva lesz. Azzal lehet kampányt nyerni, hogy 10 milliót adunk a családoknak, hogy gyarapodjon a jövő nemzedéke? Na, azzal lehet, mert a 10 misinek mindenki örül.
2016. jún. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Eleg tag fogalom az hogy "kulfold", es kis kivetellel mindenki azt gondolja kulfoldon is, hogy "kulfoldon mindenki jobban beszel nalunk". Meg akikkel mondjuk itthon talalkozol azok nagy szazalekban tanulni jonnek ide. Persze, hogy jol beszelnek. Ellenben probalkozz mondjuk spanyol piacon angolul. Hat nem sokan fognak veled kommunikaciot folytatni.
2016. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 chtt ***** válasza:
64%
A diák egyéni felelősségéről nem is beszélve. Két nyelvet tanultam meg a gimiben, még a sokat szidott poroszos módszerek idején. Pedig nem valami elit vagy szuper gimiről van szó, sima átlagos, peremkerületi gimi volt átlagosan jó (vagy kevésbé jó) tanárokkal. Felsőfokúm van mindkettőből. Igaz, heti 5-9 órám volt (heti két nyelvóra meleg vízre sem elég, akármilyen jó a tanár, a diák). És igen, kellett hozzá a tanár, de kellettem én is, mert a tanár a feje tetejére is állhat, ha az ifjúság csak fanyalog (fúj, utálom, mert kötelező... utálom a tanárt... a sulit, a világot, a módszert, a szomszéd kutyáját, stb.)
2016. jún. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
Hatos: isten hozott ebben a században! Fáj, hogy ezer éve éltél, és jólesik a "mai fiatalokat" kritizálni? :D Szomorú lehet így harcolni az öregség ellen.
2016. jún. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Buták az emberek. A különböző emberek meg különböző módon buták.
2016. jún. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a kérdések jó részéből is kiderül. Pl. Mennyi idő megtanulni? Melyik a leglazább nyelvvizsga?
2016. jún. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 chtt ***** válasza:
81%
Franc se nem kritizálja a mai fiatalokat, csak bátorkodtam megjegyezni, hogy a dolog kétoldalú - gondolod, a mi időnkben nem voltak nulla tudásúak, mi nem fanyalogtunk? Mi sem voltunk különbek az deákné vásznánál, a különbség csak annyi köztünk, hogy én voltam fiatal, és most öreg vagyok, Te nagy eséllyel fiatal vagy, de öreg vajh leszel-e... (bocsi, nem bántásiból, csak elnézve a világot, nincsenek nagy esélyeitek - *pirul*)
2016. jún. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!