Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelvtan, hol van...

Angol nyelvtan, hol van leírva normálisan érthetően és kitárgyalva?!

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát, hogy hol van minden egy helyen összeírva? Mert 4 könyvet néztem meg ugyanennyi segédletet vagy többet és mindegyik vagy hiányosan vagy rosszul vagy másképpen írja le KOMOLYAN. Az egyik könyv még önellentmondást is csinált 3 mondaton belül. Tagadja azt amit később igaznak mond.

2016. jún. 21. 15:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha konkrét példát hoznál fel.
2016. jún. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én totál egyedül tanulok(bár 4 évig tanultam és végig 5-ös voltam, már bánom, hogy nem mentem el akkor vizsgázni), néha ide jövök kérdezni, kicsit átérzem, azt ami írsz.

Szal először az lenne a kérdésem, hogy mennyire vagy képben?

Mert teljesen a nulláról indulni egyedül, az kemény dió.



De kérdésre válaszolva, én őket javasolom:


[link]


Akkor vannak a Szalai Nóra könyvek, azok is nagyon jók.

Egyébként nagyon ne foglalkozz vele, mert ha vizsgázni mész nem ilyen apróságokon fog elmenni az a 40%, mert egyébként vannak valóban olyanok, hogy van a főszabály, aztán egy könyvben megleled, hogy jah, hát van egy ezer évente előforduló eset, mikor nem úgy kell.

Imádtam már suliban is, mikor a könyvben nincs benne, de a munkafüzetben benne volt!!!, aztán kérdezem a tanárt, hogy ez miért?Aztán "Jah, hát előfordulhat" meg "Vannak az angol nyelvben olyan esetek", szal ezek a tipikus diplomatikus dumák:D

2016. jún. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, teljesen nulláról indulok korábban németet tanultam az úgy középfokig elment, de most kell az angol iskolához így ezt is meg kell tanulni, meg fogom nézni ezeket a könyveket.

Angolból csak pár szó volt meg korábban meg gyakran hallott mondatok, de a németet is magamtól tanultam meg iskolába nem sok minden ragadt meg mert össze vissza tanították meg akkor nem is érdekelt igazából, meg talán olyankor talán azt hiheti az ember, hogy ő a hü*lye hozzá de nem mert a tanár.

2016. jún. 21. 17:01
 4/12 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy jól meg kell válogatni a tanárt, mert manapság minden bohóc nekiáll tanítani, mert neki van felsőfokúja.
2016. jún. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hat igazanol én a Oxford nyelvtan könyvet ajánlanám neked ez kb olyan 4000Ft max ,a magyarázat magyarul van benne.

De en jobban szeretem a Gremmar English in use-t ez kb olyan 8000Ft és nincs benne egy magyar szó de ,de ez szerintem nagyon hasznos és jó,ha teheted és tényleg komolyan gondolod akkor szerintem Vedd meg mind a kettőt .

Ha van valami kérdésed ezekkel kapcsolatba nyugodtan írj!

Sok sikert!!☺

2016. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*English Grammar in use -bocsánat rosszul írtam le
2016. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Az egyik könyv még önellentmondást is csinált 3 mondaton belül. Tagadja azt amit később igaznak mond."

Vennéd a fáradságot ezt bemásolni?

2016. jún. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
2016. jún. 21. 18:50
 9/12 anonim ***** válasza:

Ebben nincs semmi ellentmondás. A Do you ever smoke? arra kérdez rá, hogy dohányzol-e.


Who smokes? - erre gondolt alanyra rákérdezésnél

Who doesn't smoke? - Vagyis kérdéses tagadásnál van segédige

2016. jún. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nekem félrevezető volt, és most se gondolnák arra, amit te írtál, hogy ő erre gondolt szerintem oda kellett volna írnia.

De így első ránézésre jónak tűnik a oxford angol nyelvtan könyv szóval ezzel már bizt boldogulok.


Meg itt végre már az ige van elöl nem úgy mint a többibe hogy a könyv közepén vagy végén van miközben nagycsomó példamondatok írnak le már az elejétől fogva.

Sose értettem ezt a főneves kezdésű könyveket utána meg folytatják az órával majd a könyv közepén benyomják magyarázat nélkül az egyszerű jelent pl Némethné Dr. Hock Ildikó angol nyelvkönyv kezdőknek


De nekem igazából tök mindegy úgy csinálják ahogy akarják.

2016. jún. 21. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!