Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyha nem megy az angol...

Hogyha nem megy az angol akkor a többi nyelv is esélytelen?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, általános és középiskolában tanultam angolul de nem voltam valami jó benne. Rengeteg angol tartalmat nézek youtube-n, főleg angol vloggereket, dokumentumfilmeket, azokat elég jól megértem, de a beszéd nem megy, szavakat elfelejtem, nem tudok fogalmazni stb.

Az angolra mindenki azt mondja hogy egy könnyű nyelv, ha azt sem tudom megtanulni akkor pl német esélytelen?


2016. jún. 30. 06:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Az angol nem könnyű nyelv, és ha angolul nézel videókat, akkor kizárt, hogy ne menne jól.
2016. jún. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem más tanulási módszert kéne akkor próbálnod, nem vagyunk egyformák. Ez a része nekem se megy,de annyira jelenleg nem is fontos, viszont mindenképpen csak úgy megy,ha erőlteted. Próbálj mondatokat alkotni és szavakat cserélgetni bennük. Legyenek minták. A nyelvtan egy dolog,de a minták azok,amelyket az agy gyorsan alkalmazza.
2016. jún. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A másik,hogy én magyarul se vagyok túl kommunikatív (bár lehet ez most nem látszi :) )
2016. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem esélytelen, sosem ment rendesen az angol, viszont nyelvszakos vagyok csak más nyelven.

Szóval attól, hogy az angol nem megy még más mehet.

2016. jún. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van esélyed más nyelvre. Az angol egyáltalán nem könnyű nyelv. Rosszul beszélni könnyű. A helyes kiejtés nehéz és minden szóhoz külön meg kell tanulni szinte. Sokszor ők is betűznek mert fogalmuk sincs hogy kell leírni. A nyelvtan sem túl logikus egy átlag magyarnak. Megmondom őszintén, angolul csak makogok. De németül jól megtanultam. Sőt még japánul, törökül is. Belekezdtem a kínaiba is. Ez sem okoz problémát.
2016. júl. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!