Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az Euroexam...

Mi a véleményetek az Euroexam angol B2 nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam róla, hogy korrekt, nem nehéz, a környezetet is stresszmentesíteni próbálják, itt az oldalon pedig láttam olyanokat, hogy "ne menj arra!", "rohadt nehéz!". Ugyanitt viszont egy angolt nem kedvelő személy azt írta, hogy pofonegyszerű volt. A honlapról letölthető feladatait megnéztem, megoldottam (rendes időre) és egyáltalán nem volt nehéz. Persze gondolom élesben nehezebbet raknak bele, de azért csak nem lehetetlent.

Most akkor nehéz, nem vagy vizsgánként változó?

Egyébként a fogalmazás/levélírás és a beszédkézség nem az erősségem.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2016. júl. 6. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez a nehéz nem nehéz kérdés elég relatív. Ha tudsz, akkor nem nehéz, ha nem tudsz, akkor nehéz. Én inkább korrektnek tartom ezt a vizsgát.

Néhány indok miért:

- nincs benne nyelvtani teszt, csak az életben is előforduló készségeket méri

- kiszámítható, jól begyakorolható a writing és a speaking

- a speakingen elhangzó utasítások nyilvánosak, vagyis előre elolvashatod, hogy a feladatoknál milyen konkrét elvárások vannak (mindig megdöbbenek, amikor olyan vizsgázóval találkozom, aki nincs tisztában a feladatokkal).

2016. júl. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam! Második nyelvem csak az angol, így nem vagyok belőle olyan erős, de 100%-os szóbelivel simán meglett a vizsgám :) Néhány előnye:

- nincs nyelvtani teszt

- nincsenek bemagolandó tételei

- az egész vizsgán használható a szótáradat

- választhatsz vizsgapartnert


Ha fekszenek a feladatok, én mindenképp ajánlom! Aranyosak voltak, kedvesek, rugalmasak, figyelembe vették, hogy hamarabb el kell mennem, stb. Az, hogy a barátoddal vizsgázhatsz, szintén sokat tud segíteni. Gyakorolja rá sokat! A szóbeli része nekem elég könnyű volt, a leveleimre kaptam egy kicsit kevesebbet (85% körül). Sok sikert! :)

Szidni pedig azok szokták, akiknek nem sikerült a vizsga...

2016. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, most megnyugodtam! :D Ment a zöld kéz!
2016. júl. 6. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!