Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Reális lehet az októberi...

Reális lehet az októberi felsőfok?

Figyelt kérdés

Van már középfokú nyelvvizsgám.


Most végeztem a gimivel, a legjobb angol csoportba jártam, tavaly csináltam előrehozott közép érettségit, 97% lett.

Az elmúlt évben nem nagyon foglalkoztam vele, mivel 2 emeltet csináltam.


Szeretem, érdekel is. Eljárnék hetente 2x magántanárhoz, és minden másnap foglalkoznék vele 3 órát, + hétvégén többet (dolgozom is a nyáron, meg nyaralunk is.)


Ez reális? Tudnátok ajánlani valami jó módszert, vagy könyvet?:)



2016. jún. 27. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Ennyi alapján nem lehet tudni, de ha egy éve nem foglalkoztál vele, akkor szűk négy hónap nagy része ismétléssel fog telni. Persze nem lehetetlen, de fogalmunk sincs, most hol állsz (azért egy 60%-os középfokú fényévekre van a felsőfokútól).

Ezért volt kár előre hozni az érettségit.

2016. jún. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem reális. A szókinccsel lehetnek problémák, a nyelvtan nem nehezebb felsőfokon.
2016. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

szókincsre voksolok én is.. Nekem szóbelin:

Az 'impact' szót fel kellett volna ismernem, hogy van olyan jelentése, hogy 'ütődés'

a 'smuggling' pedig beszédértésen nem ugrott be.

Ha az impact-os kérdésre tudok jól válaszolni, talán 1-2 ponttal többet kapok, a smuggling megint ért volna egy pontot, nekem ennyi múlt a sikeres szóbeli nyelvvizsga,

1 hónapot készültem, naponta 2 órát, egyetem mellett, (itt ráadásul idegennyelv-oktatás sincs)


1000 kérdés-válasz könyvet ajánlom készülésre, a szóbelire fellehet készülni abból, a beszédértésen meg bármi lehet.

Az írásbelin 2 levelet kellett írnom, és jó pontozást kaptam, az írásbeli szerintem felsőn teljesíthetőbb, mérlegelhetsz, mit akarsz láttatni velük, színes nyelvtani elemek használata, szókincs, olykor az sem baj ha nem a feladat teljesítésére koncentrálsz.

2016. jún. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"Ennyi alapján nem lehet tudni, de ha egy éve nem foglalkoztál vele, akkor szűk négy hónap nagy része ismétléssel fog telni. Persze nem lehetetlen, de fogalmunk sincs, most hol állsz (azért egy 60%-os középfokú fényévekre van a felsőfokútól).

Ezért volt kár előre hozni az érettségit."


Rosszindulat lvl 10000000:)



Kérdező

Szerintem simán benned van, ha ilyen kitartó vagy.

2016. jún. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

4: nézz utána annak a fogalomnak, hogy projekció.


Egyébként nem rosszindulat az, hogy ellensúlyozom azt a felhőtlen optimizmust, ami az itteni válaszadókból áradt, miszerint a középfokú nyelvvizsga nudli, a felsőfok meg néhány hónap készülődéssel megvan. Angoltanárként sokszor láttam, hogy valaki ilyen felfogással ment az egésznek, aztán a pofára esés után én készítettem fel a sikeres nyelvvizsgára.

2016. jún. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"4: nézz utána annak a fogalomnak, hogy projekció."


Ez így elég paradox:D


Gondolom imádnak a diákjaid(ha egyáltalán vannak), mert ez nem objektív hozzáállás, hanem még mindig úgy gondolom, hogy szánalom a köbön.Ha csak egy valamit is megemlítettél volna, ami pozitív, azt mondom oké, de ez így....de minek magyarázkodom, tudjuk ezt mind a ketten.

2016. jún. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen reális az esély, felkészüléshez bármelyik kurzuskönyv advanced kötetét használhatod, de főleg olvass, szótározz ezerrel, mindenféle műfajban, témában, és nézz sok filmet, és persze beszélj, ha épp senki nincs kéznél, akkor magaddal.
2016. jún. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt is mindenképp válaszd ki, hogy melyik nyelviskolánál és milyen típusú (pl. ECL, Euro, Origo, etc.) vizsgát akarsz tenni, ennek megfelelően pedig készülj a feladattípusokra. Van amelyiknek van külön felkészítő könyve is, mint az ECL-nek.
2016. jún. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!