Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán (kínai, arab, koreai)...

Japán (kínai, arab, koreai) nyelvet tanulók, mennyi idő volt eljutni a középfokig, esetleg felsőfokig?

Figyelt kérdés
Alapból az angol néha 4-5 évet igényel, a felsőfokig, de egy olyan nehéz nyelv, mint a japán (kínai, koreai, arab) mennyi időbe telt mire ilyen szintre eljutottak? (B2) esetleg felsőfok?

2016. júl. 11. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 2006 februárjában kezdtem japánul tanulni, először tanfolyamon, majd magántanárral folytattam. 2007 decemberében tettem le a Japanese Language Proficiency Test (JLPT) 3-as szintjét (a 4. szinttel nem vacakoltam).


Ezután tovább jártam magántanárhoz, és 2009 januárjában ösztöndíjjal Japánba jöttem, ahol helyi nyelviskolába jártam, és még 2009 nyarán letettem a JLPT 2-es, majd 2009 decemberében a JLPT 1-es szintet.


Vagyis összesen 4 év tanulás - abból 1 év nagyon intenzív nyelviskola Japánban - a felsőfokig.


Hogy ezeben a JLPT nyelvvizsgákban melyik felel meg a középfoknak azt mondjuk nem tudom. Ráadásul azóta a JLPT is változott, most már nem 1-4 szintek vannak, hanem N1-N5-ig.


De a lényeg a lényeg, ha taálsz jó tanárt és intenyíven tanulod, 4-5 év alatt japánból is lehet felsőfokúd. Ez Magyarországon nem a nyelv nehézsége miatt nehéz, hanem a jó könyvek és nyelvtanárok hiánya miatt.

2016. júl. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%
A japán nem annyira nehéz nyelv, mint sokan hiszik. Egy európai nyelvet beszélőnek igen, de a magyarnak nem. Angol pedig nem olyan könnyű, mint sokan beállítják. Legalábbis helyesen, normális kiejtéssel beszélve nem.
2016. júl. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

A nyelvkönyvekből esetleg nemzetközi (angol-japán) könyvek találhatóak? A kezdő szinthez szerencsére sok mindent lehet találni, és ha nem vagyok indiszkrét a magántanárnál mennyi lehet egy ilyen nyelvből az órabér?

és egyébként gratulálok a felsőfokú tudásodhoz! :)

2016. júl. 13. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!