Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok nyelvet tanulni?

Miért nem tudok nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Kezdek egy picit magamban elkeseredni, ugyanis nagyon gyatrán állok a nyelvtanulgatással.

Egy német nyelvvizsgát sikerült összehoznom nagy szenvedések árán, de ahogy letettem, mindent el is felejtettem, kb. csak bemutatkozni tudok.

Most viszont az angolom kellene feltornászni, a munkahelyemen szükség lenne rá --> effektív a motivációm megvan, nagyon is! Mindig nagyon lelkesen ülök neki, de amikor eltelik 1-2 hónap, aztán még 1 hónap...és kiderül, hogy megmukkanni sem tudok.

És ilyenkor szoktam összetörni. :D

Hihetetlen, rengeteg szitut tanultam már be, gyakoroltam minden lehetőségre, és amikor Pesten egy külföldi leállított egy BKK automatánál segítséget kérni, meg sem tudtam mukkanni. Utána fél órára rá jöttek az ihletek, mit kellett volna mondani.

Ez nagyon gáz, mit tegyek?


2016. júl. 20. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Egyedül nem lehet nyelvet tanulni. Partner kell vagy tanár és sok beszéd. A nyelvtudást fenn is kell tartani, ismétléssel. Amit nem használsz, elfelejted.
2016. júl. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
1-2-3 hónaptól ne várj csodát, ha elmélyülten meg akarsz tanulni egy nyelvet, az több évbe is telhet.
2016. júl. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most a németet ne keverjük bele. :) Azt nem használom.

Az angollal napi szinten 2-3 órát foglalkozok. Az folyamatos használatban/tanulásban van. De 3 hónap után azért csak meg kellett volna mukkanni egy 'segítségkérőnek', nem?! :/

2016. júl. 20. 22:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézz angol nyelven sorozatokat, filmeket.


Azokból megtanulhatod, hogy milyen szituációkban milyen kifejezéseket használnak. Bővülhet vele a szókincsed és még a kiejtést (jobb esetben az egész akcentust) tudni fogod.

2016. júl. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is azt jó lenne tudni hogy milyen szinten állsz :) Amit nagyon tudok ajánlani hogy nézz filmeket,sorozatokat angolul,nem baj ha nem èrtesz mindent,fokozatosan egyre többez fogsz tudni.

Ha pedig elvileg tudnod kellene folyékonyan beszèlni de nem megy akkor vagy rossz a módszer vagy lelki okai vannak. Keress wgy barátot akiben megbízol és beszélgess vele minél többet!

2016. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha van benned egy "jaj nem merek megszólalni" gát, akkor hiába tudsz bármilyen szinten, éles helyzetben mindig leblokkolsz.


Próbálj meg úgy gyakorolni, hogy a napi beszélgetéseidet, amik magyarul zajlanak, lefordítod magadban az adott nyelvre. És érdemes volna keresni egy beszélgető társat, akivel tudsz gyakorolni - erre jó pl. egy angol fórum is, ott senki sem fog megbotránkozni rajta, ha némileg helytelenül használod a nyelvet.

2016. júl. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az alapszint azért megvan, érteni értem a dolgokat.

Most mentem az Interpals-ra pár hete, de mire megírok egy háromsoros levelet valakinek, beletelik fél órámba. :D

2016. júl. 20. 22:32
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem beszélsz fennhangon egy másik emberrel, akkor az nem nyelvtanulás, főleg nem tudás. 1 óra élő beszéd felér 10 óra könyv felett ücsörgéssel. Nem hatékony amit csinálsz.
2016. júl. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!