Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Halott nyelvtudás újraélesztése?

Halott nyelvtudás újraélesztése?

Figyelt kérdés
10 éve beszéltem a lengyel nyelvet, azóta nem használtam, de egyébként eléggé szerettem.. Most elkezdtem újra átnézni, és olyan szavak jutnak eszembe amit még át sem néztem :o valakinek hasonló élmény? Azt hittem, hogy egy frissen nem tartott nyelvtudást már csak újratanulással lehet visszahozni... ehhez képest mintha járnék egy helyen.. ahol pl. álmomban is jártam.. (jó kicsit fura hasonlat.:)

2016. júl. 22. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egy kedves francia ismerősöm volt így a magyarral. Kiskorában folyékonyan beszélte, ezután 10 éven keresztül egyáltalán nem, mindent elfelejtett. Egy hónapig volt Magyarországon, nagyon szépen visszajött neki, öröm volt hallgatni! :)
2016. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi! jó tudni, hogy a használatlan nyelvtudás olyan mint egy elszáradt növény.. megmenthető!! :)
2016. júl. 22. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!