Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciául szeretnék tanulni....

V21 kérdése:

Franciául szeretnék tanulni. Mennyire nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés
13 éve beszélek angolul, 3 éve tanulok spanyolul és úgy döntöttem, hogy szeretném a franciát is megtanulni, azonban nem tudom, hogy mire számítsak. Sok helyen próbáltam utána járni, de a legtöbbször rendes válasz helyett két "válaszadó" eldurvult vitájába cseppentem bele. Szóval ezért kérném olyanok segítségét, akik már tudnak franciául vagy esetleg hasonló cipőben járnak, de legalább már elkezdték a franci nyelv tanulását. Előre is köszönöm a segítséget. :)

2016. júl. 29. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem meg lehet tanulni, pláne angol és spanyol alapokkal. A szókincs egy tekintélyes része eleve ismerős lesz.

A nyelvtan nehéz, de seggelés kérdése, tehát megtanulható, ha igazán akarod.

A kiejtés...hát igen, tessék sok francia filmet nézni eredeti nyelven, és tegyél rá francia feliratot is. Öröm lesz, hogy hallásra kb. semmi köze a leírtakhoz annak, amit mondanak a szereplők, de idővel rááll a füle.

Franciát tanultam a gimiben 4 évig, anya és a mama rábeszélésére, akik beszélnek ezen a nyelven.

2016. júl. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :)
2016. júl. 30. 08:08
 3/4 anonim ***** válasza:
Spanyolbol es franciabol es felsofoku nyelvvizsgam van, es a francia a spanyol utan gyerekjatek volt. Szerintem sokkal konnyebb a nyelv (kiveve a kiejtest) es az angol miatt a szavakkal sem lesz problemad!:)
2016. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én gimi első évében megtanultam középfokú szinten a franciát (igaz, hogy két tannyelvű tagozat és napi 5-6 francia órám volt), de szerintem könnyebb, mint azt gondolják az emberek. :) A nyelvtan megtanulható, csak rengeteg a szó és nehéz a kiejtés. Meg persze az egy szabályon belül lévő kivételeknek a kivételei a kedvenceim :D. De szerintem megéri megtanulni :)

Bonne chance!

2016. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!