Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit csináljak ha egy ritka...

Mit csináljak ha egy ritka nyelvet szeretnék tanulni, de a közelemben nincs lehetőség magántanárra/nyelviskolára?

Figyelt kérdés
Egy viszonylag ritka nyelvet kezdtem el tanulni nyár elején, de már ütköztem akadályokba. Nagyon érdekel ez a nyelv, de mivel vidéki vagyok, így sehol nem találtam sem nyelviskolát, (mármint olyat ahol lehet tanulni az általam választott nyelvet) sem magántanárt. Budapesten ugye lenne lehetőségem nyelviskolába is menni, és tanárhoz is, de mivel senkit nem ismerek onnanról, így ez nem lehetséges. Most kezdtem a középsulit (5 éveset) és iskola végére szeretném valamennyire megtanulni ezt a nyelvet. Nem azt mondom hogy felsőfokúzni szeretnék a maradék 4 év alatt, de tényleg nagyon érdekel a nyelv. Mi ilyenkor a teendő?
2016. aug. 1. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ha elmondanád, hogy mi az a ritka nyelv, többet tudnánk segíteni. Mert mondjuk valami afrikai nyelvet 100%, hogy nem fogsz találni vidéken, de más "ritkát" igen.
2016. aug. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Vree ***** válasza:

Rendelj nyelvkönyvet és adott nyelvű olvasnivalót és internettel együtt önállóan. :)


A nyelvtanárhiányt nem fogjuk tudni megoldani neked, ez még akkor is bonyolult ha pesti lakos vagy. Nagyon ritka nyelvekre egyszerűen nincs nyelviskolai tanár és kész.


De majd ha elmondtad melyik nyelv kiderül hogy mennyire nehéz a dolog. :D

2016. aug. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Skype magántanár?

italki.com -on anyanyelvi beszélgetőpartnert is találsz ingyen.

2016. aug. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!