Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek mennyi idő megtanu...

Szerintetek mennyi idő megtanulnom angolul ilyen feltételek mellett?

Figyelt kérdés

Általánosban nem volt angolom (ezért nehezebb szerintem számomra az angol nyelv). Középsuli Headway elementary és Pre intermediate könyvekből tanultunk. Nem ragadt meg sok minden. Évekkel később elmentem nyelviskolába, ahol ugyan ezekből a könyvekből tanultunk (alap és középszinten voltam) és már jobban megértettem az alapokat (főleg a nyelvtani részt).


Viszont most már tényleg intenzíven szeretném tanulni, de ezt itthon.

Találtam pár nyelvtan könyvet és nekem ez jön be: Dohár Péter Kis angol nyelvtan.

Illetve szótáraznék is, úgy gondoltam naponta 20-30 szót, kifejezést tanulnék meg.

Minden nap foglalkoznék vele 1-2 órát.


Szóval a kérdés adott, de gondolom nem jósolható meg mennyi idő. Esetleg egyéb ötlet van-e még vagy másik nyelvtan könyvet kellene válasszak? Beszélgető partner testvér vagy barát, de ez nem lesz túl sűrű meg azért ők sem perfect-ek.

Első körben számomra az lenne a cél, hogy az írott szöveget megértsem.

Köszi a válaszokat!



2016. aug. 7. 21:29
 1/3 anonim válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy egyetlen tankönyv sem képes igazán jól átadni az angol nyelvtant. Valamint szerintem egyedülnilyen szinten még nem lehet jól nyelvet tanulni. Addig a bizonyos közép szintig mind írásban, mind szóbeli dolgokban szükség van egy tanárra. Az meg, hogy mennyi idő alatt tudja valaki megtanulni az adott nyelvet nem lehet megmondani. Ez mindenkinél más.
2016. aug. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
You should watch more videos or series/films = having fun and learning at the same time! ;) Good luck :)
2016. aug. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem köszi a választ.

#2- Rengeteg sorozatot nézek angolul magyar felirattal, de nem megyek vele sokra :/ Majd ha sikerül valamennyire megértenem az angolt utána tudom elkezdeni angol felirattal nézni, az viszont már biztos sokat segít.

2016. aug. 9. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!