Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyíregyházán melyik iskolában...

Nyíregyházán melyik iskolában a legjobb az angol nyelv oktatása?

Figyelt kérdés

Nyolcadikos leszek, ilyenkor már mindenki a továbbtanuláson gondolkodik. Én valami angol pályára szeretnék menni, csak azt nem tudom Nyíregyházán erre melyik iskola a legmegfelelőbb. Olyan iskolába szeretnék menni, ahol az angolt nagyon jól tanítják, és a közösség is jó. Írok néhány iskolát, amelyet nekem javasoltak:

- Zrínyi Ilona Gimnázium

- Kölcsey Ferenc Gimnázium

- Szent Imre Katolikus Gimnázium (ebben a suliban baj, h nem vagyunk annyira vallásosak?)

- Arany János Gimnázium

Ezekről az iskolákról várok véleményeket! (közössége, angol nyelv)

Ha esetleg valaki tud más gimit javasolni, azt nagyon köszönöm.



2016. aug. 8. 11:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Szent Imre suliba talán az kell, hogy az ember meg legyen keresztelve katolikusra. legalábbis gondolom.

Ezen iskolák közül tényleg a Kölcsey a "top1", utána talán a Zrínyi.

Arany János gimiben a haladó angol tagozaton volt "Timi néni", őt jónak mondják.

De nem tudom, hogy még ott tanít-e.Amikor én oda jártam, heti 6 angol volt, ha jól emlékszem.

A tanulók...hát, vannak kevésbé eszes tanulók is. ne gondold azt semmi esetre se, hogy csak a "jókislányok", "jókisfiúk" vannak. Ahova én jártam, ott volt rosszul tanuló, volt kevésbé jól viselkedő személy. De szerintem ez mindenhol így van.


Szent Imre sulira visszatérve. ott talán napi ima van, legalábbis egyik ismerősöm oda járt és mintha ezt mondta volna.


Más gimi? Esetleg a Krúdy, de lehet, hogy ott nincs angol tagozat, emellett lehet, ott nem lenne jó neked a közösség. (Lehet, hogy ott sznobok vannak úgymond, ki tudja...)

Gond az, hogy az ember nem látja előre, hogy mégis kik mennek egy választott helyre...


És.Egy suli hiába jó, hogy ha számodra az xy tantárgyat tanító tanár(nő) rossz, jelen esetben az angol.

Persze az is kell, hogy a tanulók akarják az angolt tanulni. Mert nálunk volt olyan, második nyelvnél, hogy a tanulókat nem nagyon érdekelte a második nyelv, így a tanár egy ideje nem is nagyon törte magát, hogy úgy igazán tanítson...max. "kivette" a legjobb tanulókat, akiket talán érdekel a második nyelv és velük haladt.

2016. aug. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszi! ;)
2016. aug. 20. 06:19
 13/17 anonim ***** válasza:
75%

Én kezdő angolon vagyok VPG-ben, 11-re meglett a nyelvvizsgám, külön tanár nélkül és úgy, hogy addig németet tanultam. De van haladó angol is, oda felvételizni kell, de évfolyamtársaim már 9.-ben lerakták az angol középfokút, mostanra pedig már megvan a felsőfokújuk vagy a második középfokújuk németből vagy oroszból, haladón ugyanis választható a második tanult nyelv.

Egyébként többi gimit nem nagyon ismerem, Kölcseys a legjobb barátnőm, bár ő németen van, de már neki is felsőfokúja volt 11.év elején, mondjuk ő nem 9.-ben kezdte a németet.

Szent Imrébe meg szerintem csak úgy menj, ha valamennyire vallásos vagy, ugyanis kötelező hittan órák vannak meg templomba is kell járni ( de lehet ezt keverem a Kossuthtal) illetve vannak ilyen kötelező hétvégi vallásos programok is.

Aranyban voltam felvételizni, nekem nagyon nem volt szimpi, beléptem a suliba és azt mondtam, hogy na ide tuti nem, persze mindenkinek más,oktatás biztos színvonalas, nem tudok róla sokat. Zrínyiről sem, bár arról a suliról elég sok rosszat hallani, de igazából ez már csak ilyen, minden suliról kering valami, mert szerintem mindenki fikázza a másik suliját ... :D

2016. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
13-as vagyok, annyi még, hogy a Szent Imrébe a felvételihez papi ajánlás kell, tehát nem tudom te hol laksz, de abból az egyházközségből kell az Atyától egy ajánlólevél, hogy hogy ismer téged, hogy jársz templomba, mennyire vagy vallásos és hasonló dolgok.
2016. szept. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltatok! ;)
2016. szept. 4. 12:57
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia:)

Én talán kicsit elfogult vagyok a Zrínyivel szemben, de szerintem az angol oktatás nagyon jó, főleg a nyelvi előkészítő:) És nyugodj meg, errefelé sincs több sznob mint bárhol máshol. Nem olyan jó tanárok sajnos mindenhol előfordulnak, de nem jellemző. Egy nyílt napot mindenképpen megér;)

2016. szept. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki válaszolt. Igen, én is tervezek nyílt napra menni, de előtte voltam ezen a zrínyis tájékoztatón. Nagyon rossz, hogy a felvételiben a nyíregyháziaknak előnyük van. Diszkrimináció.. :p
2016. szept. 17. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!