Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz az orosz?

Mennyire nehéz az orosz?

Figyelt kérdés
Angolt és németet tanulok és mellé fel kell vennem egy harmadik nyelvet a kínait vagy az oroszt. Én az oroszt szeretném. Ha naponta tanulom mennyi idő alatt lehet eljutni a középgokúig?

2016. aug. 10. 11:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én még "régen" tanultam. Szerintem az angol és német mellett nem nehéz. Nekem az iskolai oktatásnál sokkal többet ért egy hónap nyelvterületen (élménynek is érdekes volt).

A legtöbb hang a magyarral azonos, vagy nagyon hasonló, a nyelv alapvetően elöljárókat használ, de az igéket és a főneveket igazítani kell.

A ciril betűk kis kihívást jelentenek. Az órán sokat rugóztak azon, hogy folyó írásban nem minden betűt kötünk a következőhöz, a gyakorlatban nem láttam olyat, hogy ezt valaki figyelembe vette volna.

Szép nyelv, a használhatósága messze van az angoltól. (Az elmúlt 20 évben szerintem nem szólaltam meg oroszul)

2016. aug. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!