Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia vagy a spanyol...

A francia vagy a spanyol nyelv a hasznosabb/könnyebb stb?

Figyelt kérdés
Az angol után egy új nyelv tanulásába szeretnék fogni, a francia és a spanyol a legszimpatikusabb számomra. Viszont nem tudom eldönteni, melyiket tanuljam, tudnátok pro és kontra érveket/tapasztalatokat, hogy melyik nyelv könyebben befogadható, vagy hasznosabb? L/19

2016. aug. 12. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

En a nemet nyelvet ajanlanam neked, mivel ezt is igen sokan beszelik, persze te tudod mit szeretnel.

En ha valaszthatnek a spanyol es francia kozott hezitalas nelkul a spanyolt valasztanam (valasztottam is, en tanultam spanyolul)

A spanyol egyszeru, irni, kiejteni, olvasni, szamolni, sok sok az ismeros szo. A francia baromi nehez es tudod hogy vannak franciaul a szamok? Szornyu! Olvass utana :D szerintem inkabb spanyol (a spanyol virtus nekem eleve jobban fekszik es a franciakat nagyon ontelteknek tartom, szememben ok elegge unszimpik)

2016. aug. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
igen spanyol az könyebb, de a francia szerintem szebb és többen beszélik :)
2016. aug. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nekem az angol után a német-francia-olasz következik, ebben a sorrendben. A spanyol csak ezek után. Persze, sokan beszélik, csak kb. a világ másik végén :) Ezekre nagyobb szükséged lehet itt, és szerintem érdemes hasznosság alapján dönteni, ha már időt, energiát és pénzt fektetsz bele.
2016. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Én franciát választottam az angol után, nagyon szeretem. Nem könnyű, főleg az elején sok szenvedés, de ha egyszer belejössz, utána könnyen megy. Akkor ajánlom, ha van kitartásod :)
2016. aug. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Francia hasznosabb, spanyol pedig könnyebb. :D

Én franciát tanultam, szerettem mert szerintem szép nyelv, de sokszor megszenvedtem vele.

Spanyolról azt hallom, könnyű tanulni.

Mindkettő hasznos, sosem árt beszélni még egy nyelvet, a francia szerintem picit jobban megéri

2016. aug. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
A német a hasznosabb. Utána francia, olasz, skandináv nyelvek.
2016. aug. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Németet választanám, de ha az nem pció, akkor francia. Sokkal hasznosabb - bár igaz, hogy nehezebb is, de simán elsajtítható.
2016. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Részemről csak aprócska kiegészítés az eddigiekhez: a különféle szempontokat figyelembe véve mérlegelheted az alábbi két tényezőt is:


- az angol nyelv tele van francia jövevényszavakkal;


- Az angol emellett ellatinosodott, ógermán eredetű nyelv, a legtöbb francia eredetű angol szónak meg van a latin párja, tehát aki minimum erős középfokú szintű angolból, már eleve van írásban legalább pár ezer francia és latin szókincse is - a spanyol meg újlatin nyelv!


- De mivel ógermán eredetű nyelv az angol, így eleve van kellő induló német szókincsed is (szintén legalább pár ezer szó, ha legalább középfokú angolos vagy), igaz, erre is inkább az írásos forma érvényesebb, nem a kiejtés.

2016. aug. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja, és nyelvtan szempontjából állítólag a spanyol a legkönnyebb: a spanyol, francia, német nyelvek közül.
2016. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. aug. 17. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!