Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek közül a nyelvek közül...

Ezek közül a nyelvek közül melyiket éri meg legjobban tanulni?

Figyelt kérdés
latin, francia, német, olasz, orosz, spanyol

2016. aug. 4. 13:13
 1/10 meszike91 ***** válasza:
89%
Anyagilag a német éri meg legjobban.
2016. aug. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
A német, de mivel mindig is utáltam, én az olaszt választottam.
2016. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%
Francia
2016. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Német, de ha nem szívvel csinálod, akkor nem fogod soha megtanulni. Én pl vért izzadtam vele és szívemből gyűlöltem :D (el is felejtettem 1 év alatt mindent)


Azért éri meg, mert itt van Ausztria, Németország és Svájc.


Franciát meg Európában csak Franciaországban beszélne.k

2016. aug. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyértelműen a német, angol után a legfontosabb nyelv, főleg nálunk Európában. Arról nem is beszélve, hogy ha megtanulod a németet nyitva áll előtted Németország, Ausztria és Svájc is.

Utána Európaszinten talán a francia jön, viszont ha esetleg Amerikába szeretnél emigrálni akkor a spanyolnak nagy hasznát veheted mind az USA-ban, mind a kontinens többi részén.

2016. aug. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Német
2016. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Ha van hozzá idegzeted, akkor a német. Európában fontos nyelv, de nem világnyelv. Rettentő rondán hangzik, a nyelvtan is bonyolult. Csak akkor vágj bele, ha tényleg elkötelezett vagy. Én kényszerből tanultam 10 évig németet (általános iskolában nem volt még angol tanár annak idején, középiskolában meg csak haladó angol volt -_-) Lehet, ezért is utálom annyira a németet. Alig vártam, hogy angolt tanulhassak, és 1 önálló tanulás után magasabb szintre jutottam, mint németből 10 év alatt, pedig sosem voltam rossz németes, középfokú nyelvvizsgám is meglett elsőre.


A francia is hasznos nyelv Európában, azt már inkább nevezném világnyelvnek. Itthon a német talán fontosabb, mert több gazdasági kapcsolatunk van a németekkel,mint a franciákkal.


A spanyol is világnyelv, de Európában nem tartozik a fontos nyelvek közé, ha esetleg a tengerentúlra mennél a későbbiekben, mindenképp hasznos.


Az orosz is hasznos lehet itt Európában, mivel kevesen beszélik az országban, de elég sok gazdasági kapcsolat fűz minket Oroszországhoz. A másik itthon kevesek által beszélt nyelv az olasz, ami ugyan szebb, mint az orosz, de szerintem itt kevesebb hasznát vennéd.


Latint csak akkor, ha orvosi pályára készülsz, vagy ha szívesen tanulnál újlatin nyelveket, amiknél előny a latin nyelvtudás.


Leginkább attól függ, hogy te mire szeretnéd használni a nyelvtudásod. Ha szereted az idegen nyelveket, és kedvtelésből is tanulsz, akkor spanyol, olasz, vagy latin.


Ha olyan nyelvet akarsz, amit itthon kevesen beszélnek, de hasznát is vennéd, akkor orosz.


Ha világnyelvet akarsz, akkor francia vagy spanyol. Ez a jövőbeli terveidtől függ, hogy a spanyolt megéri-e tanulni, vagy sem.


Ha csak muszájból akarsz megtanulni egy nyelvet, aminek hasznát veszed itthon, akkor német.

2016. aug. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#Utolsó: Orvosihoz nem kell úgymond sok latin nyelvtudás, mert nyelvtanból csak minimálisat használ, szakszavakat meg nem sokat oktatnak nyelvtanulásnál :D
2016. aug. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Német és a francia
2016. aug. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Anyagilag vagy mentálisan?
2016. aug. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!