Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez igaz? TELC nyelvvizsga,...

Ez igaz? TELC nyelvvizsga, levélírás. Bukhatok el emiatt?

Figyelt kérdés

TELC B2 nyelvvizsgán voltam, és nagyon elrontottam a levelet formailag. Egy TELC-cel kapcsolatos kérdés alatt olvastam ezt a választ (részlet):

" DE az is előfordult, hogy jól írtam meg, jó mondatokkal (direkt olyanokkal amiket vártak, tehát sablonokkal!!!!), de 0 pontot kaptam az egészre, mert nem címeztem. A telc-nél mindig kell címzés (én ecl-hez voltam szokva, ott nem kell). Az előttem szóló jól írta, hogy elég szubjektív a levél javítása, tehát nálam mivel nem volt címzés, a levelet sem olvasták el. Korábban írták telces vizsgáztatók, hogy a címzés hiánya miatt max. 6-7 pont vonható le......hát mégsem. Szóval nekem ezen múlott."

Én ugyan megcímeztem, de igen rosszul. Sorokat sem hagytam ki, a bekezdéseket pedig beljebb is kezdtem. Emiatt megbuktathatnak?

Mellesleg elég rondán írok, ez lehet ok rá, hogy úgy gondolják, nem érdemes elolvasni? Próbáltam nagyobbal és szebben, mint ahogyan szoktam, de csak egy kicsivel sikerült kultúráltabbá tennem a kinézetét.



2016. aug. 13. 19:33
 1/3 anonim válasza:
A ronda írás biztos nem ok a buktatásra, mert én sem buktam meg. :)3 éve nyelvvizsgáztam, arra emlékszem, hogy a tanárom azt mondta, hogy az a biztos bukás, ha nincs meg 150 szó a levél, akkor valóban nem olvassák el, hogy mit írtál. A címzésért meg egyéb formai hibákért pontot vonnak le.
2016. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ment a zöld kéz; köszönöm, hogy megnyugtattál kicsit. Remélem, igazad is van.
2016. aug. 13. 19:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is rondán írok, a bekezdéseket beljebb kezdtem a vizsgámon. Sikerült. :) Az írást alapból nem lehet megváltoztatni, ha precízen és tényleg szépen szeretnél írni akkor az több időt vesz el.

Nem a telcnél vizsgáztam, mert sokan panaszkodtak a levél miatt. A dexamot ajánlom. :) Egyáltalán nem nehéz az írásbeli és van fent a neten gyakorlókönyv. :)

2016. aug. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!