Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok cambridge c2...

Hogyan tudok cambridge c2 nyelvvizsgára felkészülni?

Figyelt kérdés
Felsőfokú szakmait már megszereztem cambridge-ből 92%-al és akkor már szeretnék elmenni a végsőkig. Annyira viszont biztos nem vagyok magamban, hogy minden felkészülés nélkül elmenjek vizsgázni. Van valami felkészítő könyv erre vizsgapéldákkal és hasonlóakkal?

2016. aug. 14. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Millió!

Elsőnek mindjárt a vizsgaközpont honlapján...

2016. aug. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A nyilvánvalóakon túl kérdeztem, bár gondolom leírhattam volna.
2016. aug. 17. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Volt már kérdező, akinek ez új információ volt.

Hát, az az igazság, hogy a felkészülés az egyrészt szükséges, másrészt meg lehetetlen. :D

Mert ugye mire? Speaking-re nem lehet otthon egyedül a sarokban ülve felkészülni például. :)

A másik meg az esszéírás. Arra bizonyos értelemben készülni kell, mert ugye tudsz olvashatóan írni választékosan fogalmazva angolul úgy, hogy a saját írásodra ránézve azonnal tudod, hogy a megadott szószámnak kb hányadánál tartasz, és ebben a keretben tudod vezérelni az esszé mondanivalóját? Másfelől meg olyant találni, aki ezt meg tudja mondani, hogy a vizsgabizottságnak ez az épp befejezett írásod hányas lesz, hát az nem könnyű.

Mivel utoljára 2013-ban változott a vizsga, ezért az elmúlt 20-30 évben felgyülemlett oktató anyag inkább csak a tudás általános fejlesztésére jó, nem pedig a célzott felkészülésre. Én gyűjtöm a CPE felkészülési anyagokat, de mivel engem a vizsga letétele nem érdekel, ezért fogalmam sincs róla, hogy melyik anyag mikori.

De mondjuk Mark Harrison New Proficiency Ttestbuilderének van 2013-as vizsgára felkészítő változata, az 4 vizsgát tartalmaz.

Kenny Proficiency Expert...

2016. aug. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!