Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezek alapján kb. hány óra...

Ezek alapján kb. hány óra tanulással tudok felkészülni a középfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Általános suliban 4-ediktől tanultam a németet, gimiben 0-adiktól. 0-adikban heti kb. 20 óra német órám volt, de ezután az év után is átlagban 5-6 német órám volt. Németből mindig kettes, esetleg hármas voltam maximum. Utólag már rá jöttem, hogy nem is vagyok olyan tehetségtelen, mint ahogyan az iskolában be volt állítva. A német tanárom érettségi előtt mondogatta, hogy jó eséllyel megfogok bukni, végül 50%-os lett. Állítólag a nyelvvizsga olyan nehéz, mint az érettségi, ezek szerint mindössze +10% hiányzik :D A nyelvtan nem volt az erősségem, a szavak tanulása jól megy, meg a szóbeli is. Úgy tervezem, hogy először megtanulok minél több szót, aztán pedig könnyű német nyelvű könyveket olvasok, és ezzel párhuzamosan fogom tanulom a nyelvtant, egyedül, tanár nélkül. Ha minden nap 4 órát tanulok, körülbelül mennyi idő múlva mehetek középfokú nyelvvizsgára?
2016. máj. 14. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Azért a középfokú nyelvvizsga inkább az emelt érettségivel van egy szinten. Mindenesetre szerintem az írásbeli, nyelvtanos dolgokat könnyebb egyedül tanulni, mint a szóbelieket, szóval jók az esélyeid. Szerintem pár hónap és fél év között van a szükséges idő, de ez persze csak becslés.

2016. máj. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Emelt szintű volt az az 50%? Mert annak a szintje egyezik meg a B2 nyelvvizsgával. Vagyis ez esetben nem sok hiányzik. Olyan vizsgát kell választani, amiben nincs nyelvtan, nézd végig a kínálatot, pl ECL és most már az origón sincs. Ne a nyelvtannal nyüveszd magad, hanem a szókinccsel, olvasás, weblapok olvasgatása, filmnézés, társalgás, akivel csak lehet meg magadban is. Csinálj végig egy megoldókulcsos vizsgafelkészítőkönyvet is és/vagy a korábbi emelt szintű érettségi feladatokat. Nyáron úgyse nagyon vannak nyelvvizsgák, egy szeptemberire már benevezhetsz.
2016. máj. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a középfokúm lett 50%-os :(
2016. máj. 14. 13:39
 4/4 anonim ***** válasza:
a középfokú érettségi kicsivel az alapszintű nyelvvizsga szintje alatt van
2016. máj. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!