Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudnék így tanulni jól...

Meg tudnék így tanulni jól franciául? Ha igen, mennyi idő alatt?

Figyelt kérdés
Amikor megszülettem, a szüleim magyarul és franciául beszéltek hozzám (kettős anyanyelvűek mindketten), én pedig jól beszéltem franciául és magyarul (pár évesen, persze). Amikor elkezdtem suliba járni, ez abbamaradt, és sokat felejtettem. Nem merek azóta anyukámmal franciául beszélni, valamiért rossz érzés fog el, hogy ő hiperszuperül tud, én meg csak makogok. 3 éve új iskolába járok és ott franciát tanulok heti 4 órában. Arra gondoltam, hogy megkérném anyukámat, hogy mostantól csak franciául beszéljen hozzám, és én is erőt vennék magamon és megpróbálnék válaszolni, franciául kommunikálni. Így megtanulhatnám nagyon jól a nyelvet? Mennyi idő alatt mutatkozna látványos fejlődés?

2016. aug. 14. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Nem az idő fontos, hanem a folyamatosság.

Ha betartjátok ezt az elhatározást, egyre gyorsabban nő a szókincsed, és egyre hamarabb érted meg a szabályokat is.

Azt meg nem is értem, hogy az édesanyád előtt miért kell szégyenkezned.

Ki segítsen, ha nem ő?

2016. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem anyukád biztos örülne neki, ha gyakorolhatná veled a másik anyanyelvét is, nem hiszem, hogy bármi rosszat gondolna azért, mert most még hibásan beszélsz. Amikor én anyanyelvűekkel beszéltem és féltem megszólalni, rá kellett jönnöm, hogy nagyon kedvesek, és jól esik nekik, hogy igyekszem. A barátom nem tud magyarul, jelenleg épp a hollandot tanulom miatta, és bár a kiejtésem is borzasztó és nagyon sok dolgot nem tudok még mondani, mindig olyan boldog lesz, ha hall néhány szót vagy egy rövid, egyszerű mondatot tőlem hollandul. :) Szerintem megéri próbálkozni, máshogy nem lehet fejlődni.
2016. aug. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
Előző vagyok, azt elfelejtettem, hogy szerintem nagyjából 2-4 hónap után már egyáltalán nem lennének gátlásaid franciául beszélni. Ez a legfontosabb, hogy ne félj megszólalni, utána majd ráérsz javítgatni a hibákat, hogy minél helyesebben beszélj.
2016. aug. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem hogy ugy kb 4 ev kell ahoz hogy az ember jol megtanuljon franciaul. És tobb hogy felsofokon tudjon es kesobb anyanyelvi szinten , bar ehhez hamar el kell kezdeni tanulni. Ha eleve tudtal franciaul akkor ez segitseg lehet neked. Ui: Az olvasàssal illetve anyanyelvi szinten bészeloket hallgatni (es nezni: pl : youtube-on is segithet)

Soha nem keso .

2016. aug. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!