Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tipikus brit kiejtés tanulásra...

Tipikus brit kiejtés tanulásra keresek sorozatot. Tudtok ajánlani valami modern sorozatot?

Figyelt kérdés

pl:ezt a filmet néztem és alig értettem valamit belőle,mikor gyorsan beszéltek,holott a nyelvvizsgás hanganyagokat ha elsőre nem is,de azért meg szoktam érteni.

https://www.youtube.com/watch?v=H8w4XZLFSm0

Vagy ez már tényleg túlzás,ami ebbe a videóba van?

főleg azt a srácot nem értem,aki 8_:54-nél fehér polóban van.


2016. aug. 17. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Poirott, Sherlock Holmes (régi)
2016. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
SKINS SKINS SKINS SKINS SKINS
2016. aug. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2016. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez nem tipikus brit kiejtés, hanem Yorkshire-i akcentussal beszélnek. Ha elolvasgatod a kommenteket, látni fogod, hogy egyes anyanyelvi beszélőknek is próblémát okozhat a megértése. Nekem felsőfokú angolom van, angol szakos egyetemista vagyok, de nekem is nehéz.


A Received Pronunciation/Queen's English/BBC English (ez ugyanaz) a "tipikus" brit kiejtés, vagyis amit az iskolákban tanítanak (elvileg). A BBC sorozatai ezt a nyelvezetet használják pl., tehát azok nagyon jók nyelvtanulásra (pl. Merlin, Atlantis, híradók stb.). Ezen kívül a Downton Abbey sorozatban is nagyon szépen beszélnek, valamint még a Poldark is szóba jöhet. A Doctor Who nagyon jó brit sorozat, ezt is ajánlom, bár itt is előfordulnak néha érdekes akcentusok. A BBC Sherlock ugyanezt a kiejtést használja, csak ott a főszereplő sokszor hadar XD Viszont zseniális sorozat.

2016. aug. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam kissé:)

Köszönöm a tippeket.

2016. aug. 17. 21:30
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Igenis miniszter úr, Igenis miniszterelnök úr. Nem mai sorozat, de annál fszább, kiejtés nincs. Tipikus sznobista angol kiejtés. :D
2016. aug. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Dr.Who esetleg? Az is brit.
2016. aug. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 chtt ***** válasza:
100%
Eastenders
2016. aug. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha érdekelnének régebbi BBC rádiós nyelvleckék, jelezd, oszt írok linket.
2016. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó, engem érdekelne, írhatsz. :)
2016. aug. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!