Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz nyelv mennyire...

Az olasz nyelv mennyire nehéz? 2 év alatt közép szinten meglehet tanulni?

Figyelt kérdés

2016. aug. 18. 18:27
 1/5 anonim válasza:
57%
Nekem egyik ismerősöm egy év alatt tanulta meg középszinten,úgy hogy nyelvvizsgát is tett belőle. Szóval meg lehet tanulni :)
2016. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Minden csak tőled függ. Milyen nyelveken beszélsz még? Francia után például könnyű az olasz. Milyen nyelvérzéked van? Mennyit szánnál rá egy nap? Magadtól tanulnál vagy tanár segítene? Nem írtál semmi részletet, így nem tudjuk megmondani.

Szerintem nem lehetetlen, de dolgozni kell érte. Az olasz nem tartozik a nehéz nyelvek közé, a kiejtése hamar megtanulható, a nyelvtan sem olyan vészes.

2016. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Német nyelvet tanulok, ami eléggé jól megy.Az angol nyelv kiejtésével van gondom. A nyelvvérzékem olyan közepes. Hát külön tanárhoz járnék,heti 2x.
2016. aug. 18. 18:44
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Ha stabil nyelvtudást szeretnél, és nem csak egy feldoppingolt állapotban éppen átcsúszni a nyelvvizsgán, akkor átlagos nyelvérzékkel heti két órában biztosan nem lesz elég a 2 év. Vagy ha mindenképpen ez a cél, akkor otthon nagyon intenzíven rá kell feküdni, napi szinten legalább egy órát pluszba.
2016. aug. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy év elég volt a középfokra. De én előtte gimiben franciát tanultam 4 évig, ami az olasz nyelvtanban sokszor segített, így elsőre megértettem mindent. Meg napi szinten beszéltem az olasz ismerőseimmel, nem mellesleg imádom a nyelvet és nagyon meg is akartam tanulni. De akinek nincs semmi ismeretsége az újlatin nyelvek terén, és csak néha előveszi, annak lehet, hogy évek is kellenek.
2016. aug. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!