Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor érdemes ismét angol...

Mikor érdemes ismét angol középfokú nyelvvizsgára mennem?

Figyelt kérdés
Június 4.-én voltam utoljára angol középfok Origo nyelvvizsgán. A hallgatásom 20/6, a beszédem 50%. Az írásbeli összességében 42% lett. Sajnos ki is hagytam ennyi időt, csak aug. elején kezdtem ismét a tanulásba, de mára intenzíven tanulom, kb 2 hete. Most be van fizetve a szeptemberi vizsga, de szerintetek halasszak?

2016. aug. 22. 19:27
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek, főleg a biztatást! Remélem jó esélyem lesz.
2016. aug. 25. 18:32
 12/21 anonim ***** válasza:
Attól függ szerintem, hogy miért lett csak ennyi százalékod. A fiam június 6-án ment komplex középfokra, a szóbelije elsőre meglett 64%-kal (pedig attól tartott jobban), az írásbelije 52% lett, lehúzta az olvasott szöveg értése, pusztán azért, mert nem olvasta el a szöveget, hanem kikereste a válaszokat. Azonnal bejelentettem a következő vizsgaidőpontra, és augusztus 6-án neki is ment újra a szóbelinek, és úgy, hogy egy büdös hangot nem tanult a két hónap alatt, a szóbelije is meglett (és itt pont az olvasott szöveg értése lett majdnem max. pontszám, mert most elolvasta a szöveget :-D). Szóval nem mindegy, hogy nincs tudásod, vagy csak lazán veszed, mint az én fiam, hogy "úgyis meglesz".
2016. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nekem mindenből 9 pontom lett, persze az egyiknél, ahol 25 pont volt a max (fordítás) sajnos nem túl fényes. Én most komolyan veszem a tanulást, de nagyon el vagyok veszve a fordításban (úgy érzem csak egy kicsit fejlődtem). És ami nem akar menni: full infinitve, gerund és bare infinitve. NEM érzek rá, hogy mit mikor használjak....
2016. aug. 30. 20:12
 14/21 anonim ***** válasza:

Az angolt bizony gyakorolni kell, minden nap, és aztán jön magától. De sohasem szabad félbe hagyni, mikor már valaki ilyen eredményt csinált. Ezek szerint túl sok pont nem választott el a sikertől, de bőven van még mit pótolnod. Szerintem is egy kicsit korai még menned, bár lehet szerencséd, de, mint középiskolában angolt oktató tanár ilyenkor jól tudom, hogy kezd már összeállni a kép, de egy nagy massza van az ember fejében. Nos, hogy 2 év alatt már egyetem angolt oktató tanár legyen valaki, kicsit túlzás, viszont a tapasztalatom azt mutatja, hogy aki keményen ráfekszik, annak sikerülnie kell 2 év után a felsőfokú nyelvvizsga, legalábbis angol nyelvből. Azt hiszem, hogy Neked is sikerülnie kellene a középszint, de inkább októberre tippelném, de akkor sikerüljön is, mivel ma mondták a diákjaim, hogy ismét változik novembertől az origo nyelvvizsga. Én azt hiszem nem vagy messze a sikertől, de egyet ne felejts el: szerencsének is lennie kell, és az origo vizsga becsapós a fordítás részével. Elvárják, hogy szépen le tudd fordítani a szöveget, és ne egy zagyvaságot írj! Erre bizony tanulni kell, és minél több időt fordíts erre. Én azt mondtam a nyáron vizsgázó gyerekeknek, hogy napi két szöveget fordítsanak le, és minél rosszabb annál jobban használ. Bármennyire is furcsa, de saját tapasztalatból mondom, akiket tanítok a leggyengébb szövegfordítóknak is nagyon jól tud menni, ha érdekli és komolyan foglalkozik vele.

A hallgatásod viszont nagyon gyengén sikerült... Ezt is orvosolhatod, ha napi szinten több órán keresztül youtube-ozol. Ott sok, pl.: külföldi dokumentumfilmet megnézhetsz angol szöveggel, először szöveg ikont tedd rá, és úgy hallgasd+vele együtt olvasd, majd próbálgasd anélkül használni. Erre is rá fogsz érezni, csak ne add fel, fülelj és szűrd ki a kulcsszavakat a vizsgán.

Sok sikert!

2016. szept. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Kedves Mindenki!

Végülis szeptemberben a szóbelim lett meg, most októberben pedig az írásbelim. Nagyon köszönöm, főleg az utolsónak és a kedves Anyukának a biztatást!

2016. nov. 4. 08:36
 16/21 anonim ***** válasza:

#2. vagyok

Gratula! Ezek szerint jól láttam a helyzetet. Bár valószínű kő keményen tanulhattál, mivel hallomásokból eléggé nehéz a középfok angol, origo nyelvvizsgán. Mégegyszer grat!

2016. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"és a kedves Anyukának"


A te annyukádat!

2016. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Bocs, ha te vagy az anyuka:)))
2016. nov. 7. 22:27
 19/21 anonim ***** válasza:
Gratula! Megmondtam, hogy sikerülni fog, és az is nejött, hohy októberre. Ezt már csak azért is gondoltam, mert az utóbbi időben nagyon sok diákom csinálta az Origo-t, tudjuk kb mennyi felkészülési idő szükséges ehhez.
2016. dec. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem ő volt az "Anyuka", én vagyok, és én gratulálok neked, hogy sikerült a nyelvvizsgád! :-D
2016. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!