Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origó B2 középfokú nyelvvizsgá...

Origó B2 középfokú nyelvvizsgán mennyire nehéz a levélírás?

Figyelt kérdés

A mintafeladatsorban is 2 baráti levél van és sok helyen olvastam, hogy szinte mindig baráti levél szerepel.

Hivatalos egyáltalán nincs?

Milyen témák merülhetnek fel pl?


2016. aug. 24. 23:07
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon nehéz. Ne menj oda.
2016. aug. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért gondolod nehéznek?
2016. aug. 25. 06:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Én júniusi tapasztalom mondom: nem volt nehéz a baráti levél, ami arról szólt, hogy írnod kellett egy levelet a barátaidNAK, akikkel megosztod az örömöd, hogy nyertél egy utazást, kit viszel magaddal és mit, hova szeretnél eljutni? Sajnos többre nem emlékszem, de jó téma volt szerintem. Sajnos így is csak 20 ből 9 pontot kaptam, de szerintem azért, mert rettenetesen rossz még most is a nyelvtanom.
2016. aug. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oh, sajnálom :( sikerült a vizsgád?

De amugy hivatalos levél egyáltalán nem szokott szerepelni a vizsgán? Jó ha inkább baráti leveleket gyakorlok?

2016. aug. 25. 19:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem sikerült...(40%), majd most megyek szeptemberben. Azt hiszem a 2. levél hivatalos levél volt, de nem vagyok benne biztos. De miért? Neked az jobb megy?
2016. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dehogyis. Csak ha az egyik tuti baráti akkor arra gyurok rá mert az könnyebb. tudnál írni privit?
2016. aug. 25. 21:52
 7/10 A kérdező kommentje:
Vagy itt leírnád hogy a szövegértés és a fordítás milyen volt? Nehézségileg :) meg hogy milyen jellegű szöveg volt.
2016. aug. 25. 21:59
 8/10 anonim válasza:

Kedves kérdező! Én augusztusban voltam írásbeli vizsgán. 2 általános jellegű téma volt. Az egyik amiről írni kellett: általános iskolás évek, egy ottani barát vagy tanár jellemzése, egy ottani emlékezetes iskolai rendezvény leírása... A másik témára sajnos már nem emlékszem, az valamivel nehezebb volt, ezért választottam az itt leírt témát.


Fordítás témája: egy bizonyos személy fogadalmat tett, hogy egy ideig nem vesz igénybe bankkártyás szolgáltatásokat, tehát KP-vel, érmékkel fizet kizárólag... Leírta annak előnyeit és hátrányait, röviden erről szólt a téma.


Szövegértés: rák kialakulásának kockázata, statisztikák... Mit tegyünk hogy csökkentsük a kockázatot? Hogyan éljünk? Sportoljunk, mozogjunk sokat, étkezzünk egészségesen... Erre vonatkozólag voltak kérdések. Tehát egy viszonylag népszerű téma volt ez is, jól érthető szöveggel.


Levélíráshoz tanács: nem kell túlbonyolítani, célszerű a saját stílusodban írni. Lényeg az átláthatóság, minden irányítási szemponthoz legalább 2 helyes mondatot írni. Érdemes a tagolásra odafigyelni: bevezetés, tárgyalás, befejezés. Megszólítás, elköszönés, illetve dátum a jobb felső sorban, egy vonalban a megszólítással.


Fordításnál az alábbi szerkezetek fordultak elő: used to, get used to, be going to, szenvedő szerkezet, illetve a különböző igeidők.


Nekem ez a nyelvvizsga nagyon bevált, csak ajánlani tudom mindenkinek! Kezdőknek szerintem ez a legjobb választás.

2016. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a bő választ! :) remélem sikerülni fog, gyakorlok ezerrel a Nagy origo könyvből
2016. aug. 29. 12:51
 10/10 anonim válasza:
Szívesen és sok sikert! Meglátod menni fog az! Ha gyakorolsz, akkor nem lehet nagy gond! :) Én pl. ebből készültem: ORIGÓ Angol középfokú írásbeli nyelvvizsga(akadémia kiadó)
2016. aug. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!