Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg Nėmetül?

Hogyan tanuljak meg Nėmetül?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó ėvem általánosban ės jövőre kiköltözünk Ausztriába Anya nővėrėhez.Attol tartok,hogy hogyan fogok barátokat szerezni,többieket megėrteni suliban vagy utcán megállít egy felnött ės nem ėrtem mit mondanak.Valami tipp,hogy hogyan tanuljak meg perfektül Nėmetül?
2016. aug. 29. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Mivel alapról indulsz? Középfok megvan már?
2016. aug. 29. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sehogy
2016. aug. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet előre készülni, és kell is, de nem várj sokat.

Az arra jó hogy elindulj ott, de nem leszel perfekt.

Én általánosban is tanultam valamennyit, középben is volt szinten alluli oktatás.

Főiskola mellett magántanárhoz jártam, mert kötelező volt a középfokú vizsga, letettem.

Aztán amikor 6 éve kiköltöztem, akkor jöttem rá hogy még mennyit kell tanulnom. A szófordulatokat, a köznyelvet, aktuális szólásokat nem fogod iskolában megtanulni. AZt csak a nyelv használatával lehet megtanulni.


Az meg más kérdés, hogy melyik részre mentek, mert az osztrákoknál is vannak érdekes dialektusok.

Pl. ami németeknél quark az ott topfen, ami feldsalat, az ott vogerlsalat stb.

Ezeket iskolában, főleg magyarországon nem fogod megtanulni. Esetleg ha találsz osztrák annyanyelvű magántanárt.

2016. aug. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azt ne várd, hogy mire kimész tökéletesen tudj németül. Max annyit tehetsz, hogy eljársz magántanárhoz. Egyébként meg azt mondják, az a legjobb nyelvtanulási módszer, ha külföldön élsz és tapasztalsz.
2016. aug. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Az első válaszolónak:Nem tanultam nėmetet soha ėletemben.
2016. aug. 29. 08:22
 6/9 anonim válasza:

Készülj fel, hogy az elején nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nagyon nehéz lesz! Különösen, hogy nem tanultál soha! Én 2016 júliustól vagyok itt kint, St. Pölten-ben, és mivel nagyon, nagyon, nagyon, nagyon sokan főleg a dialektust beszélik, még nehezebb! :( Sajnos!


Jó hír, hogy már megszoktam, és nem olyan kellemetlen, és már egyre többet értek. :)


Kérdésedre:szerintem először tanuld meg a nagyon alapokat:pl. Személyes névmások, üdvözlések, igeragozás, mondatszórend nagyjából, stb...


Sok sikert! :) Egy Ausztriában élő magyar 16/L

2017. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6#


Amikor St. Pöltent olvastam, akartam is írni hogy ahhoz profinak kell lenni, hogy az ember osztrákul is tudjon.:)


Nekem volt egy kolléganöm még magyarországon, aki osztrákoknál volt szobalány egyetem elött, és ott tanult meg. Egyszer rohan hozzám hogy beszéljek az egyik osztrák beszállítóval, mert nagyon rondán beszél és egy szót sem ért.


Ez az osztrák kivételesen Hochdeutschot beszélt.:D


Ami fura lehet kezdöként, hogy általános dolgokra, mint élelmiszerek, is egész más szavakat használnak.

Nálunk Niedersachsenben amit az elején Quarknak ismertem meg, felétek azt mondja a kutas hogy Topfen van a batyuban. Mondom akkor adjon egyet, majd megtanulom mi az.:)

2017. ápr. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

7#

Igazából ők is a Hochdeitschot tanulják és tudnak is szépen beszélni, ha akarnak, de a többségük nem akar xd!

2017. jún. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8

Érdekes, mert németeknél délen azt tapasztaltam, hogy csak az aljanép nem kommunikál szépen.

Bár 10 éve még olyan kezdő voltam, hogy lehet hogy épp a szerbet néztem németnek.:D


Északabbra meg keletebbre meg mindenki szépen beszél, néha viccből mondanak olyant hogy "so muk wi dat." meg hasonlók. De normál esetben egymás közt is normálisan beszélnek.

2017. jún. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!