Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tanuljak az emelt angol...

Mit tanuljak az emelt angol érettségire? Hogy fejlesszem tovább a tudásom?

Figyelt kérdés

Halihó!


Elhatároztam, hogy leteszem az emelt angol érettségit, viszont már 3 éve annak, hogy kiálltam a középsuliból, így tehát úgymond "nem vagyok benne a mindennapi tanuló életben", ergo kijöttem a gyakorlatból, sokat felejtettem is. Anno egy 100%-os középfokút tettem le.


A célom egy legalább 80-90%-os eredmény az írásbeli teszten emeltnél.


Nézegettem a neten az emelt érettségiket, de a legjobb eredmény amit kitudok sajtolni magamból 60-65%.


Mit tudnátok ajánlani, hogy ennél sokkal komplexebb tudásra tegyek szert?


Könyvek (címmel)? Munkafüzetek? Tételek? Bővítsem tovább a tudásom szószedetekkel/szótárakkal? Ez utóbbi mennyire lenne hasznos?


Ha visszamenőleg oldogatom az emelt érettségiket, mennyi az esélye, hogy lesznek majd ismétlődő (vagy nagyon hasonló) feladatok a kövi évben?


Bármilyen tippet szívesen várok, ami legalább csak egy picit is emeli a tudásom.


Köszi előre is!


2016. aug. 16. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem csinálgasd a feladatlapokat, mert a feladattípusok ismerete nagyon sokat jelent.


Mivel kijöttél a gyakorlatból, nézd át a nyelvtant, ehhez ajánlom az Oxford angol nyelvtan című könyvet (piros színű). Nem kell az egészet, csak ami pl. az érettségi feladatlapban nem ment, azt nézd meg benne, mert vannak benne magyarázatok és gyakorlatok.


Ne magolj szószedetet, annak semmi értelme. Olvass angolul könyvet (ami éppen érdekel, bookline-ról simán meg tudod rendelni, sokszor olcsóbb is, mint a magyar), nézzd sorozatokat. Valamint a C1-es (!!!) 1000 kérdés 1000 választ ajánlanám, mind a szóbelihez, de az írásbelihez is, hiszen nagyon sokszínű.


A feladattípusok általában ugyan azok, néha változtatnak, de akkor is olyat raknak bele, ami már volt előző évben.


(Én pont nem készültem semmit emelt angolra, előtte egy nappal valami 60%-os írásbelit csináltam, élesben pedig ment 90%-ra).


A szóbelit érdemes lenne tanárral, vagy beszélgetőpartnerrel gyakorolni, de a tanárt jobban ajánlom, hiszen ők nagyjából tudják, mik lehetnek a debate témák (Debate-nél hasznos tipp: szedj össze annyi érvet és ellenérvet magadban, amennyit tudsz, lesz rá időd, és azt az oldalt válaszd, amelyikhez több jutott eszedbe).


Hajrá, és sok sikert! :)

2016. aug. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :)
2016. aug. 16. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!