Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tanuljak angol szavakat?

Honnan tanuljak angol szavakat?

Figyelt kérdés
Nagyon gyér a szókincsem, szeretném felfejleszteni egy középszintű nyelvvizsga szintjére. Tudtok adni hozzá valami megbízható forrást?
2016. aug. 9. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóbelire:

Bajnóczi Beatrix és Haavisto Kirsi: Kérdések és válaszok angol nyelvből.

Itt minden középszintű tételből van egy rakat nagyon hasznos szó.

2016. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet, hogy két különböző könyv szerzőjét és címét megkeverted? Találtam a szerzőknek könyvét, de nem azzal a címmel és találtam majdnem ugyanezzel a címmel más szerzők könyvét. Mindenesetre szerintem megtaláltam azt, amiről írtál, tényleg jól nézz ki a dolog. Köszönöm szépen! Esetleg van valami jó tanácsod a tanuláshoz? Mennyit érdemes egy nap, esetleg valami bevált módszer?
2016. aug. 9. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Tessék, megtaláltam pdf-ben: [link]


Minden kérdés-válasz oldalak után vannak a témakörök szólistái.



Jó tanácsként azt tudom adni, hogy minden hétre írj össze magadnak 50-100 szót, amit a héten megtanulsz. Nem feltétlen a fentebbi szószedetből, mindenhonnan. Ha meglátsz egy szót, amit nem ismersz, szótárazd ki.

Ez lehet zeneszöveg, yt-videó, angol feliratos anime/sorozat, játék stb.


Nagyon fontos, hogy rendszeresen nézd át minden hét végén az addig kiszótárazott összes (kivétel nélkül minden) szót, hogy elkerüld az elfelejtésüket. Így egy idő után már a szókincseddé fognak válni.


A szavak mellett a kifejezések is nagyon fontosak, azokat is tanuld:


[link]


[link]

2016. aug. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja és ha egy szó nehezebben megy, akkor kösd asszociációkhoz:

pl. a compound (vegyület) szót a computer+pounds szavak összevonásával lehet könnyen megjegyezni.

2016. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Váó, az utolsó link nagyon jó! Szerintem egy három hónap alatt átmegyek az ott leírt kifejezéseken. Attól félek csak mindig, hogy valamit rosszul írnak le és rosszul fogom tudni. Szavakhoz véletlenül nincs ilyen oldal? Csak a kiejtés miatt kérdem.


Köszönöm szépen a segítséget!

2016. aug. 22. 00:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Szorgalommal. Pl napi 50-100 szó.
2016. aug. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha egy szó/kifejezés helyességében kételkedsz, akkor csak másold be a google-be és keress rá. Ha több angol értelmező szótár lehozza, akkor semmi gond nincs az adott szóval.


Mármint olyan oldal, ahol hasonlóan kategorizálják be a szavakat?

Arra ezt találtam, elég részletes:

[link]

De ezt csak az előző pdf után.


______________________________________________________

#6


Napi 50-100 szó teljesen felesleges, abból nem lesz más, csak magolás. Nem fog mind a 100 szó az ember szókincsévé válni ennyi idő alatt. Ha hetente ennyit megtanul és a következő heteken át is legalább egyszer átolvassa az előző hetek szavait, akkor már sokkal többet megjegyez

2016. aug. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!