Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angol szavakat...

Hogyan tanuljak angol szavakat hogy ne essenek ki az előzőleg tanult szavak amikor újakat tanulok?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 17:28
1 2
 11/14 anonim válasza:
Amit ,ki lehet lökni' aztért nem kár. Feltehetőleg nincs rá szüksége a nyelvtanulónak, azért lökődik ki. Max egy hülye szódogánál lehet gond.
2016. szept. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
... Én hogyan tartom szinten az angolt? Használom napi szinten. Zenéket hallgatok, a windowsom angol, minden játék menüje stb., és ha újratelepítem, és fejlesztem a gépem (nincs messze), akkor végre néha angolul is beszélhetek pl. tf2-ben. A némettel még nincs ez, bár jövőre megpróbálkozom a német nyelvvizsgával, azt is megpróbálom hasonlóképpen fenntartani. De a passzív nyelvtudás... már most is sok angol szó van, aminek a jelentését ismerem, és tudom, de ha valaki hirtelen megkérdezni, mit jelent magyarul, nem tudnám. Jó dolog-e ez, vagy nem, nem tudom. Majd eldől. 16f
2016. szept. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kössél masnit a zsebkendődre....
2016. szept. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 noPublicFG válasza:

Tapasztalataim szerint a szavak tanulása csak az alap szókincs felépítésére elég. (pl.: apa, anya, megy, fog, stb.)

Ha komolyabb szinten állsz az angollal, akkor kifejezéseket, szóösszetételeket, ne adj isten egyszerűbb mondatokat jegyezz meg.

(pl.: -A vonat pontosan érkezik? -Nem, a vonat késik.)

Remélem kicsit érthető az analógia. Valamihez kapcsold a tanultakat, így megmaradnak.

2016. szept. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!