Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lenne érdemes felkészül...

Hogyan lenne érdemes felkészülni a középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, 7-8 éves korom óta tanulok angolt az iskolában, tehát már nem vagyok kezdő. Érettségiztem is belőle (középszint, 72%). A tanáraim mindig azt mondogatták, hogy nagyon jó a nyelvérzékem, de én valahogy soha nem foglalkoztam ezzel, mellesleg nem is értek ezzel egyet. Anno mikor elkezdtem a középiskolát nyelvi előkészítős osztályba vettek fel, aminek az lett volna a célja, hogy mindenki nyelvvizsgát szerezzen az év végén. Ez elég csúfos kudarc volt az osztály nagy részének, a kb. 30 emberből 10 embernek sem lett meg a teljes alapfokú nyelvvizsgája. Nekem is csak a szóbeli része sikerült. Mondjuk nem csoda, végigökörködtük az egész évet, amit így utólag kicsit bánok. Aztán itt abba is maradt a nyelvtanulás, az érettségiig ugyan végig tanultunk angolt, de már senki nem foglalkozott a nyelvvizsgával. Most így pár év után egy ismerősöm, akinek 0 angol nyelvtudása volt elkezdett otthon, magától angolul tanulni és egész jól halad vele, így belém hasított, hogy én meg évek óta nem vagyok képes egy nyomorult középfokút letenni, pedig ha nagyon akarnám, akkor biztosan meg tudnám csinálni, ráadásul én nem a nulláról indulnék. De valahogy ötletem sincs, hogy manapság hogyan érdemes felkészülni egy középfokú nyelvvizsgára. Tanárhoz nem szívesen járnék, nagyon drágák errefelé, ráadásul nincs is belőlük sok (60 ezerért készítenének fel nyelvvizsgára, és ebben nincs benne a vizsga ára, azt még külön ki kell csengetnem).

Szóval ha adnátok tanácsokat, mondanátok tananyagot, ami segítené a felkészülésemet, akkor azt szívesen venném.


2016. szept. 4. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem pár óra erejéig mindenképp érdemes elmenni tanárhoz vagy nyelviskolába. Itt rendszerezik a tudásodat, segítenek felkészülni a vizsgára, tankönyvet ajánlanak, stb. Még ha fél éven keresztül nem is járnál, pár óra biztosan sokat segítene - és anyagilag sem olyan vészes. Tipp: keress meg fiatal, nyelvi szakos egyetemistákat, ők sokszor pár száz forintért tartanak magánórát!

Ha mindenképp egyedül készülnél, be kéne szerezni egy jó könyvet, ami segít rendszerezni a fejedben az eddig tanultakat, és új ismereteket is ad. Nagyon sok tankönyvsorozat létezik, de mivel nem ismerjük a nyelvtudásodat, nehéz ajánlani. Tankönyvhöz sokszor jár munkafüzet (főleg a fiataloknak szóló, középsulisokhoz), szerintem ezt is érdemes végigcsinálgatni. Ha otthon készülsz fel, a beszéd gyakorlását is meg kell valahogy oldanod - külföldi ismerős, skype-os beszélgetőtárs...

2016. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!