Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ritka nyelvet érdemes tanulni,...

Ritka nyelvet érdemes tanulni, vagy olyat amit sokan beszélnek?

Figyelt kérdés

Pályaválasztás előtt állok, végzős gimis vagyok. Azt már eldöntöttem, hogy az idegen nyelvekkel tanulok tovább egyetemen, mert ez érdekel, ehhez érték a legjobban (2 felsőfokú nyelvvizsgám már van) és később is nyelvekkel szeretnék foglalkozni. Tudom, hogy sokan feleslegesnek tartják a nyelvszakos diplomát, ha úgyis magas fokon beszélem a nyelvet, de engem maga az egyetemi szak is nagyon érdekel, a nyelvészet, irodalom, stb. Szóval azt már eldöntöttem, hogy nyelvszakra megyek, csak azt nem tudom, milyen nyelvekkel.


A suliban angolt és németet tanulok, ezekből van felsőfokúm is. Mellette 2 éve kezdtem magánúton franciát tanulni, hamarosan középfok közelébe érek, jövő szeptemberre bőven lehetek olyan szinten, hogy az egyetemen minor szaknak felvegyem.


Mindhárom nyelvet nagyon szeretem, és eddig úgy voltam hogy ezekből választok kettőt (főszak + minor) az egyetemre. Mostanában viszont eszembe jutott, hogy lehet hogy jobban járnék, ha az egyik mellé egy sokkal ritkábban beszélt nyelvet választanék. Tetszik pl.a lengyel, és a skandináv nyelvek.


Szerintetek hogy járnék jobban később munkakereséskor? Ha olyan nyelvekből lesz diplomam, amit sokan beszélnek, viszont nagy rá a kereslet és sok a munka (angol, német, francia), vagy ha megtanulok egy ritkábbat is, amiből nincs annyi munkalehetőség, viszont ha mégis találok akkor valószínűleg jobban megbecsülnek és nagyobb fizetés jár, mert nem könnyen pótolnak.


Egyik ismerősöm norvégot tanult egyetemen, és most nettó 320-at keres egy cégnél tolmácsként. Angol-németre valószínűleg nem adnának ennyit, mert mindig lesz más aki olcsóbban vállalja... viszont a gyakori nyelvekkel sokkal több a munkalehetőség, biztosabb az elhelyezkedés.


Szerintetek?


2016. szept. 7. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az angol/német mellé mindenképpen érdemesebb egy ritkább nyelvre rámenni, mert az angol/német eléggé általános. Skandináv nyelvek helyett én a lengyelt, oroszt, csehet vagy valamilyen kelet-európai (szláv) nyelvet ajánlanék, mert ha nyelvtudásból akarsz megélni tolmácsként/fordítóként, akkor ezekre sokkal kisebb a konkurencia, míg az angol/német fordítókkal/tolmácsokkal Dunát lehet rekeszteni (bár az igazán jó ezek között is ritka).
2016. szept. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Béluska2016 ***** válasza:

Szerintem a nyelvhasználatnak, több lehetősége van, mint "tolmács". Ott van az idegenvezetés, a technikai eszközök, leírásainak, szoftvereinek fordításai, állami külügyi hivatalok, idegenrendészeti hivatalok, repüléssel kapcsolatos munkák, szolgáltatások.... Én azt gondolom (amit írtál is) hogy az Angol, a Német, de a Francia, Spanyol, Olasz is már a csapból folyik. Én a "nagyon különlegeset" ajánlom, amit az előzőekben leírt munkaterületekkel kell párosítanod. Kérdés mennyire szeretsz utazni, élvezed-e a tengert, meg akarsz-e ismerni más vallásokat, kultúrákat mondjuk Ázsiában?

Elsősorban az indonézt javaslom (nagyon fejlodik a két ország kapcsolata) 250 millió ember beszéli anyanyelvi szinten 17 000 szigeten. Egyben hasonlít a Malajra, ami még 40 millió ember, egy olyan gazdaságilag most fejlődő térségben, ahol mindig lesz munka! Itt egy ösztöndíj link is "Darmasiswa":


[link]


Ugyan ilyen a kínai nyelv is, amit sok ázsiai országban tudsz használni, mint Hongkong, Szingapúr, Vietnám...

De lehet tanulni, Japánt, koreait, Thait, Vietnámit, Tagalog-ot, stb... Sok sikert!

2016. szept. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!