Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvet tanulok, de...

Olasz nyelvet tanulok, de szeretnék mellé egy másikat is tanulni. Melyik a jó választás, ami hasonlít, vagy ami egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Angol és német már megy. Melyik nyelvet tanuljam az olasz mellé? Olyat, ami hasonlít (spanyol, portugál, stb.) vagy olyat keressek, ami még csak nem is hasonlít (orosz, japán, kínai, akármi)?

Mit tanulnátok a helyemben még?


2016. szept. 9. 16:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én olasz után tanultam spanyolt és kb. 2-3 hónap múlva már egész jól kommunikáltam. Igaz, anyanyelvi területen tanultam. De elég könnyű keverni a 2 nyelvet, egyszerre tanulni őket nem túl jó.
2016. szept. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én mellé keresek egy másikat, tehát egy időben tanulnám. Az olaszt kell jobban, csak tudom, hogy ha egyvalamire koncentrálok kizárólag, akkor hamar beleunok. Ezért keresnék mellé még valamit, amivel nincsenek messzemenő terveim, csak válthatok, ha épp unom egy kicsit az olasz tanulást. :) Tehát akkor inkább valami egész más legyen, ne erre nagyon hasonlító nyelv.
2016. szept. 9. 22:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Olasz felsőfok letétele után kezdtem a spanyolt. Nekem rendkívül bekavart a két nyelv a szavak hasonlósága miatt, így felhagytam a spanyollal és a franciát kezdtem el. A franciával nincs gond. :)
2016. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!