Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Le tudná valaki nekem fordítan...

Le tudná valaki nekem fordítani nagyjából a lent található szöveget simple past és past perfect használatával? és ha lehet nem google fordítóval.

Figyelt kérdés

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy ház. Ebben a házban sok gyerek lakott:

Ági a mackójával, Öcsi, Marika, Andris, Pocak Peti meg Mióka cica.

És lakott itt még valaki, a Csúnya Kis­lány. Semmit sem szeretett, se mosakodni, se fésülködni, se fogat mosni.

– Minek az? Úgyis csúnya vagyok – mondogatta.

Játszani azonban nagyon szeretett. Sokat labdázott, sokat fogócskázott, sokat homokozott.

A gyerekek egy napon elhatározták, hogy jelmezbált rendeznek. Mindenki lerajzolta, hogy minek fog öltözni.

Rajzoltak virágot, labdát, gombát, cicát és lepkét. A Csúnya Kislány tündért rajzolt! A gyerekek nagyot nevettek.

– Te akarsz tündér lenni? Hiszen még kislánynak is csúnya vagy!

A Csúnya Kislány nagyon elkeseredett. Bánatában világgá ment. Egy rengeteg erdőbe jutott. Amint ment, mendegélt, talált egy törött fácskát. Elővette a zsebkendőjét, és bekötözte a törést.

Azután talált egy tócsát, és a tócsában egy katicabogarat. Keresett egy botot, és gyorsan szárazra húzta. Azután talált egy madárfiókát, amelyik kipottyant a fészekből. Felmászott a fára, és visszatette a fiókát a testvérei közé.

Azután lefeküdt a fűbe, és szomorúan gondolta: Hát rajtam ki fog segíteni? – És sírni kezdett. Akkor odajött hozzá Misuli, a sün, és így szólt hozzá:

– Gyere velem a sünik közé, ott mindenki szeretni fog.

A sünik nagyon megörültek a Csúnya Kislánynak. Hoztak neki virágot, meg gombát, meg szamócát, de a Csúnya Kislány szomorú maradt.

Elhatározták, hogy megvigasztalják. Bukfenceztek, felálltak egymás hátára, táncoltak is neki – de a Csúnya Kislány nem lett vidámabb.

Akkor Misuli elindult, hogy beszéljen a gyerekekkel. Amikor Misuli megérkezett, a gyerekek már mindenütt keresték a Csúnya Kislányt. Misuli elmesélte, hogy milyen bánatos a Csúnya Kislány.

A gyerekek mindjárt írtak neki egy hosszú levelet, Misuli pedig futott, futott, és vitte a gyerekek levelét a rengeteg erdőbe a Csúnya Kislánynak.

Ez volt benne:

KEDVES CSÚNYA KIS­LÁNY! NE HARAGUDJ RÁNK, TÖBBÉ SOHASEM NEVE­TÜNK KI, CSAK GYERE VISSZA, MERT NAGYON HIÁNYZOL NE­KÜNK!

A Csúnya Kislány nagyon megörült, aztán újra elszomorodott.

– Hiszen ma van a jelmezbál! Így nem mehetek el, olyan csúnya vagyok!

– Ha rám hallgatsz, szép leszel – felelte Misuli, és füttyentett egyet. Akkor megjöttek a sünik. Hozták: a szappant, a mosdótálat, a törülközőt, a fogkrémet, a poharat, a fogkefét, a fésűt és a kefét.

– Rajta! – kiáltotta Misuli.

És a Csúnya Kislány nekilátott. Megmosdott, fogat mosott, meg is fésülködött. Azután megnézte magát a tócsában.

– Nini – kiáltott fel Misuli –, hiszen te nem is vagy csúnya!

– Csak egy szép ruha kellene még! – sóhajtotta a Csúnya Kis­lány.

Meghallotta ezt a fácska, amelyiken a kislány segített, és így szólt:

– Én adok neked a leveleimből ruhát! Madármama virágokat hozott neki, a katicabogár segített öltözködni.

Otthon ezalatt megkezdődött a jelmezbál. Mindenki felöltözött annak, amit lerajzolt. Megjött a Labda, a Cica meg Mióka, a Virág, a Gomba, a Mackó meg a Lepke.

És akkor belépett egy tündér.Senki sem ismerte meg. Meg­kérdezték tőle:

– Ki vagy te?

– Évike vagyok. De lerajzolom, hogy ki voltam eddig. És lerajzolta a Csúnya Kislányt!

Hű, hogy csodálkozott mindenki! Aztán nagy-nagy jókedvük kerekedett, és vidáman táncolni kezdtek.

– Rajta, rajta! – kiabálta Misuli.

Nézd, örülnek a sünik is, hogy a mesének ilyen jó lett a vége.



2016. okt. 1. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt már egyszer megkérdezted, és te sem gondolhatod komolyan. Hivatalos fordítók ezért súlyos összegeket kérnek.
2016. okt. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
én most kérdeztem meg először és én nem pontos fordítást kértem
2016. okt. 1. 13:40
 3/3 chtt ***** válasza:
Melyik gonosz iskola gonosz tanára ad ilyen beadandót? Ugyanis ez a harmadik poszt ezzel a szöveggel az utóbbi egy-két napban... és ahogy írtam - ezek szerint egy osztálytársadnak? -, egy magára valamit is adó fordító 8-10ezer alatt bele sem kezd. Viszont, ha ilyen beadandót kaptok, akkor nem lehettek kezdők. Rajta, essetek neki, akár közösen is, és aztán ami nem megy, azt hozzátok ide. Biztosak lehettek benne, hogy ha látják az erőfeszítést, sokkal szívesebben segítenek az itteni angolosok - köztük akár én is.
2016. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!